بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

ترازو:خرید ترازوی وزن کشی دیجیتال و هوشمند با قیمت ارزان

خرید ترازو وزن کشی دقیق در انواع ترازو وزن کشی دیجیتال و هوشمند،ترازو وزن کشی عقربه ای یا مکانیکی با بهترین قیمت ارزان با ارسال سریع و رایگان در فروشگاه تخصصی ترازو توانی نو با اطمینان از کیفیت و اصالت به فروش میرسند.انواع مدل های تراوز دیجیتال ساده و ترازو دیجیتال هوشمند شامل ترازو قپانی ،ترازو عقربه ای و ترازو نوزاد و اطفال تولید و در بازار تجهیزات پزشکی توانی نو قابل خریداری است.بهترین و دقیق ترین ترازو های دیجیتال در برند های امرن omron ،بیورر،زنیت مد،امسیگ ،بی ول،همراه با گارانتی معتبر ارائه میگردند.تناسب اندام و تمایل افراد به داشتن وزن ‏ایده آل و نیز ثابت نگه داشتن وزن هر روزه از توجه و اهمیت بیشتری برخوردار می شود.وزن کشی مرتب در بازه های زمانی مشخص، به یکی از عادت های هر روزه افراد مبدل گشته است و به همین دلیل استفاده از ترازو خانگی نقش مهمی در بین خانواده ها پیدا کرده است. سنجش وزن و دقت در آن نه تنها از نظر زیبایی و ظاهری دارای اهمیت است، بلکه تا حد زیادی می تواند سلامت بدن افراد را تضمین کند و نیز می تواند با تغییرات غیرعادی وزن،مانند کاهش زیاد وزن بدن یا افزایش ناگهانی و غیر طبیعی وزن هشدار دهنده برخی مشکلات و بیماری هاییشود که درنتیجه استفاده مرتب از ترازو وزن کشی می توان از آن آگاه شد و با پیشگیری به موقع بیماری از اثرات مخرب آن جلوگیری کرد .

ویژگی­ ها و مزایای ترازوهای دیجیتال

ترازوی دیجیتال برخلاف ترازوهای قدیمی- که بر مبنای مکانیک اجسام طراحی ­شده­ بودند، با باتری یا برق کار­می ­کنند. به ­طوری­ که وزن وارد ­شده به کفه آن سنجیده می ­شود و بر روی صفحه ­نمایش LED نشان­ داده ­می­شوند. از آنجا که به استنباط ­های انسانی و وزنه تکیه ­نمی­کنند، از مقیاس ­های مکانیکی قدیمی دقیق­تر هستند و مقادیر بسیار کم را هم اندازه­گیری ­کرده و نشان­ می­دهند. در واقع می­توان گفت که تنها نقطه ضعف آن‌ها این است که گران­تر از انواع آنالوگ آن هستند. ترازوهای دیجیتالی تعیین وزن روی آن را بسیار آسان می­کنند چرا که اعداد را بسیار بزرگ نشان­ می­دهد و صفحه­ ی ­نمایش آن‌ها دارای نور پس ­زمینه است. به این دلیل هنگام خواندن مقیاس، اشتباهی در آن رخ ­نمی­دهد.

اما برای خرید آن به چه نکاتی باید توجه کرد؟ تفاوت انواع آن‌ها در چیست؟ قیمت آن تحت تأثیر چه عواملی است؟ برندهای ترازو و تفاوت آن‌ها با هم چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش­ها با ما همراه باشید.

انواع ترازوی دیجیتال

ترازو آشپزخانه:

این نوع از انواع ترازو در هر خانه‌ای مفید است زیرا به آشپز یا شیرینی­پز اجازه ­می­دهد تا مواد­ غذایی خود را سریع و دقیق وزن­کند. آن‌ها معمولاً دارای یک ویژگی خوب دارند-داشتن کاسه. این کاسه باعث­می­شود وزن نهایی مجموعه مواد در یک کاسه بدون نیاز به کثیف­ کردن سایر ظروف یا بیرون­ ریختن مواد مشخص گردد. علاوه‌بر این، اکثر آن‌ها دارای قابلیت انتخاب بین واحدهای اندازه‌گیری هستند تا بتوان بدون زحمت از واحد گرم به اونس یا برعکس تغییر واحد داد.

قیمت و خرید انواع ترازو آشپزخانه و سبزیجات

بهداشتی/حمام:

بیشتر افراد دوست دارند در حمام خود ترازو داشته ­باشند تا بتوانند سریع و آسان وزن خود را اندازه­گیری ­کنند و ترازوی حمام بهترین گزینه برای این نیاز است. این نوع ترازوها، مسطح هستند، به‌راحتی در کمد نگهداری ­می­شوند و به اندازه کافی قوی هستند که بتوانند اکثر اعضای خانواده را وزن­ کنند.

ترازو وزن کشی مناسب حمام

ترازوی جواهرات:

امروزه از ترازوهای دیجیتالی برای وزن­ کردن جواهرات استفاده­ می­شود. زیور­آلات گران‌بهای طلایی یا نقره ­ای، الماس و سایر سنگ­ های قیمتی و فلزات را می­توان با دقت 0.01 گرم بدون ­زحمت وزن­ کرد. بنابراین، چه در حال خرید و چه در حال فروش آن فلزات و جواهرات گران­ بهای خود، داشتن مقیاس دقیق کمک بزرگی به شما خواهد­کرد.

ترازو گرمی طلاو جواهرات

 

ترازوی فروشگاهی و خرده ­فروشی:

ترازوهای خرده­ فروشی شامل ترازوهای غذایی، برچسب­ دار، نیمکت­ دار، مقیاس­ه ای کنترل بخش و موارد دیگر است. این ابزارها اساساً برای وزن، محاسبه ­قیمت و صورتحساب دقیق محصولات استفاده ­می شوند.

ترازو دیجیتال فروشگاه خرده فروشی

 

ترازو حیوانات خانگی:

وجود ترازوی حیوان خانگی در مطب دامپزشکی ضروری است، اما برای افرادی که سگ پرورش می­دهند و یا نگران سلامتی و وزن حیوانات خود هستند نیز بسیار مفید است. سطح کفه ­ی آن‌ها بسیار بزرگتر از کفه­ هایی هستند که برای انسان استفاده ­می­شود، بنابراین ایستادن کامل روی آن برای حیوان بسیار آسان شده ­است. علاوه‌بر این، آن‌ها اغلب دارای سطح برجسته هستند و هیچ نگرانی­ از جهت لیزخوردن حیوان خانگی وجود­ندارد. هنگام جستجوی ترازو برای حیوان خانگی خود، مطمئن شوید که گزینه­ ی انتخابی شما وزن حیوان را تحمل­ می­کند چرا که این ترازوها با محدودیت­های وزنی مختلف و ابعاد گوناگون طراحی­ شده و در بازار موجود است.

ترازو دیجیتال حیوانات

 

ترازوی پزشکی-ورزشی:

این نوع عملکردی بیشتر از مقیاس­ه ای معمولی دارند، فوق­العاده دقیق هستند و کاربردی آسان دارند. آن‌ها معمولاً در مطب پزشکان و یا متخصصان ورزشی یافت­ می­شوند و دارای یک کفه­ ی مسطح، یک تیغه ­ی وزن (که توسط پزشک و یا بیمار خوانده­ می­شود) و وزنه­ های کشویی برای تعیین وزن بیمار است. این نوع ترازوی دیجیتال معمولاً بسیار سنگین هستند و برای ماندگاری و تثبیت در یک مکان ساخته ­شده­ اند. در حالی که بیشتر آن‌ها فقط تا 400 پوند وزن را تحمل­ می­کنند، می­توان از کیت­ های تبدیل موجود برای افزایش میزان وزن استفاده ­کرد.

 

ترازو نوزادان و کودکان نوپا:

وزن­ کردن دقیق نوزادان و کودکان نوپا بسیار دشوار است و از آنجایی که برای اندازه‌گیری دقیق وزن آن‌ها، نمی­توانیم آن‌ها را به حالت ایستاده در ترازو قرار دهیم، خرید ترازو منحنی که مخصوص نگهداری نوزادان است بهترین گزینه است. این مورد عموماً در مطب­های اطفال به چشم می­خورد. اما اگر می‌خواهید وزن نوزاد خود را مرتبا اندازه ­گیری­ کنید، می­توانید برای مصارف خانگی آن را خریداری­کنید.

ترازو دیجیتال نوزاد و اطفال

چمدانی-باری:

با قوانین جدید خطوط هوایی در مورد میزان و وزن چمدان و بارهای مسافری که می­توان در هواپیما حمل کرد، افراد بیشتری به دنبال روش‌های سریع و آسان برای وزن کشی بار خود هستند. به جای این که سعی ­کنید آن را با ترازوهای حمام و در حالیکه آن‌ها را به دست­گرفته­ اید، وزن کنید، از ترازوی مخصوص چمدان استفاده ­کنید به این صورت که دسته چمدان را از گیره ­ی آن آویزان­ کنید و به­ راحتی وزن روی آن را بخوانید. این امر باعث می­شود تا مسافران معمولی اطمینان حاصل­ کنند که بار زیادی در پرواز با خود نمی­برند.

ترازو چمدانی

ترازوی کاسه ­ای:

برخی از ترازوهای آشپزخانه دارای کاسه هستند، بنابراین وزن کردن مواد مایع یا ترکیب مواد غذایی مطابق دستور غذا، آن هم بدون نگرانی از کثیف ­شدن سایر ظروف یا آشپزخانه به این روش بسیار آسان خواهد بود. کاسه ­های معمولی چنین مقیاس­ هایی معمولاً شفاف و سبک هستند و می‌توان آن‌ها را در ماشین ظرفشویی شستشو داد. علاوه بر این این کاسه­ ها به اندازه کافی قوی هستند و تا سال‌ها می­توان از آن‌ها استفاده ­کرد آن هم بدون ترک­ خوردگی و لکه ­دار شدن.

ترازو کاسه ای

ترازوی قابل حمل:

در حالی که برخی از مقیاس ­ها آنقدر بزرگ هستند که نمی ­توان آن‌ها را به راحتی جابجا­ کرد، اما برای افراد هنرمند و افرادی که به کارهای دستی علاقه دارند و به ترازویی نیاز ­دارند که با خود ببرند و به‌راحتی و در کمترین فضا از آن استفاده ­کنند، خرید یک ترازوی قابل­ حمل امری ضروری به­ نظر می­رسد. این مقیاس­ ها به اندازه­ای کوچک هستند که در کیف یا جعبه وسایل قرار­می­گیرند، و در عین حال بسیار قدرتمند و دقیق عمل می­کنند. از این مقیاس همچنین می­توان در اندازه­گیری وزن مواد آرایشی، آب­ نبات­ ها و مهره ­ها بسیار مناسب هستند.

ترازو قابل حمل

ترازوی دیجیتال هوشمند محاسبه آب بدن:

پیگیری میزان آب موجود در بدن می­تواند بسیار مهم باشد، به ویژه اگر بیمار بوده­اید و یا در حال مراقبت از بیماران هستید. و یا اگر پزشک شما از شما خواسته ­است که این موضوع را به­صورت روزانه اندازه­گیری و به وی گزارش ­کنید، شما به ترازویی نیاز دارید که این ویژگی را ارائه­دهد. باید دقت داشت این مقیاس عملکرد ویژه­ای دارد و به همین سبب قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع آن خواهد ­داشت.

 

ترازوی اندازه ­گیری توده عضلانی:

برای افرادی که سخت تلاش­ می­کنند تا عضله ­سازی کنند و یا به فکر کاهش وزن نیستند، مقیاسی که بتواند حجم ماهیچه و نه وزن بدنآن‌ها را اندازه ­گیری ­کند مهم است، زیرا به آن‌ها امکان می­دهد به سرعت و به‌راحتی روند افزایش عضلات خود را دنبال کنند. این امر برای افرادی که خود را برای شرکت در مسابقات بدنسازی آماده می­کنند و یا افرادی که به گفته ­ی پزشک که برای سالم ­تر بودن نیاز به عضله­ سازی بیشتری دارند، ضروری است. ذکر این نکته ضروری است که مقیاس­ه ایی از این دست ،مثلا مقیاس توده عضله، BMI، آب بدن، و ... مقیاس­ هایی جدید هستند و عملکرد 100 درصدی آن‌ها هنوز تأیید نشده ­است. دقت عملکرد این نوع بین 80 تا 90 درصد گزارش شده ­است.

ترازو هوشمند محاسبه گر عضله ،چربی و آب

انواع ترازو

وزن کردن ارتباط مستقیمی با تناسب اندام و در نتیجه آن جذابیت بیشتر و سلامتی بدن را به همراه دارد. ترازوهای وزن کشی در مدل ها و انواع مختلفی برای کاربری های متفاوتی عرضه می شوند. نمونه هایی از انواع ترازو :

  • ترازوی مکانیکی : این ترازو بیشتر برای منازل کاربرد دارد.
  • ترازوی دیجیتال : ترازوهای دیجیتال از رایج ترین و پرمصرف ترین نوع های ترازوی وزن کشی هستند. این مدل از ترازو ها برای سنجش دقیق تر وزن استفاده می شوند. و نیز از مدل های قدیمی آنالوگ یا مکانیکی دقت بسیار بالاتری دارند.
  • ترازوی هوشمند : از جدیدترین مدلهای ترازوی خانگی که امروزه با استقبال و طرفداران زیادی روبرو شده است انواع هوشمند ترازوهای دیجیتال می باشند. این مدل از ترازو برای سنجش وزن صرفاً استفاده نمی شود. بلکه به کمک این مدل از ترازو ها میتوان پارامترهایی مانند توده چربی ، میزان استخوان و عضله و همینطور مقدار کالری مصرف شده در روز و نیز اندازه گیری کرد.
  • ترازوی گرمی : ترازوهای گرمی از ابعاد کوچکی برخوردار هستند، این نوع از ترازو ها برای سنجش دقیق وزن مواد کم حجم و با ارزش زیاد مانند زعفران ،طلا و...مورد استفاده قرار می گیرند.
  • ترازوی جیبی : جی بی بیشتر برای مصارف آشپزی و وزن کردن مواد غذایی در حجم کم کاربردی هستند. اندازه کوچک و جابجایی آسان این مدل از ترازو ها موجب محبوبیت زیادی در بین خانم های خانه دار شده است.
     

نکات مهم در استفاده از ترازوی وزن کشی

زمان انجام وزن کشی اهمیت بسزایی در سنجش دقیق توده بدن دارد ، بهترین زمان برای انجام این عمل در اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب است. زیرا که در طول روز با مصرف آب و مواد غذایی احتمال سنگین تر نشان دادن وزن فرد وجود دارد. در هنگام استفاده از ترازوی وزن کشی خانگی بهتر است با لباس های کم و سبک روی ترازو بروید تا میزان وزن را به درستی اندازه گیری کند.ترازو را بهتر است از روی سطوح سفت مانند سرامیک، کاشی، چوب در هنگام وزن کشی قرار دهید. بعد از تمرینات ورزشی شدید به علت تعریق و از دست دادن آب ، وزنی ترازو نمایش می دهد کمتر است. به همین دلیل ترجیحاً بعد از ورزش وزن کشی انجام ندهید.

مزیت انتخاب و خرید اینترنتی انواع ترازوی وزن کشی برای خانه

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش مشغله های کاری امروز بیشتر افراد تنها با زدن چند کلیک اجناس مورد نظر خود را از فروشگاههای اینترنتی خریداری می‌کنند. ترازوی وزن کشی یکی از این کالاها استکه تنها با مراجعه به سایت تجهیزات پزشکی توانی نو ، می توانید آن را به راحتی با قیمتی بسیار مناسب درب محل تحویل بگیرید و از کیفیت، اصالت و گارانتی آن اطمینان کامل داشته باشید. همچنین شما می توانید انواع کالاهای تجهیزات پزشکی را از فروشگاه تخصصی توان نو خریداری کنید که از مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

نکاتی در خصوص ترازوها:

در خصوص ترازوها برخی باورها یا اطلاعات غیر واقعی و یا گیج­ کننده وجود دارد که در ادامه به برخی از این نکات پرداختیم:

1-آیا ترازوها کاملاً دقیق هستند؟

پاسخ نه چندان ساده به این سوال کلی،  یک بله مشروط است. مقایسه­ ی مقیاس­ های ساخته ­شده برای بازار مصرف عمومی با نسخه ­های دقیق ­تری که مطب­ ها و آزمایشگاه ­های پزشکی تولید­می­شوند، صحیح نیست. چرا که علاوه‌بر دقت، هزینه آن‌ها نیز هزاران دلار با هم متفاوت است. اگرچه دقت آن‌ها نسبت به پسرعموهای گران قیمتشان کمتر است، ترازوهای ساخته ­شده برای بازار عمومی می­تواند قرائت ­هایی را ارائه ­دهد که در محدوده خطای منطقی هستند. برای دستیابی به دقیق ترین اندازه، مقیاس باید همواره در یک سطح صاف و سخت استفاده شود. همچنین بسیار مهم است که هر روز خود را در یک زمان وزن کنید زیرا وزن می­تواند بین 5 تا 6 پوند در روز نوسان داشته ­باشد.

 

2-آیا ترازوها روی فرش دقیق هستند؟

خیر، آن‌ها روی فرش دقیق نیستند. نه سنسورهای مقیاس دیجیتال و نه فنرهای ترازوی مکانیکی طوری طراحی نشده ­اند که روی سطوح بالشتکی نرم به درستی کار کنند. بنابراین قرار­دادن آن بر روی فرش ضخیم می­تواند خطای قرائت وزن را تا 10 درصد افزایش­ دهد. از آنجا که آن‌ها دارای مکانیزم ­های داخلی متفاوتی هم هستند، ترازوهای دیجیتال دارای خطای کمتری روی فرش هستند. با این حال، مقیاس­ ها ی مکانیکی و دیجیتالی از سوی تولیدکنندگان روی سطوح صاف و سخت کالیبره می شوند و عملاً هیچ شانسی وجود ندارد که مقیاسی که روی فرش قرار می­گیرد به اندازه کافی دقیق باقی ­بماند.

آیا وقتی باتری کم است هم دقیق عمل می­کند؟

به طور کلی، ترازوهای دیجیتالی زمانی که باتری آن‌ها کم است ممکن است ضعیف عمل کنند و مقادیر درستی را نشان ندهند. انواع دیجیتالی انرژی مکانیکی( یعنی فشار وزن روی سنسور) را به سیگنال الکتریکی که وزن شما را نشان می­دهد، تبدیل می­کنند. اگر در این شرایط باتری­ ها کم باشند، ممکن است جریان الکتریکی آنقدر زیاد نباشد که بتواند این سیگنال را به درستی تقویت کند.

آیا ترازو می­تواند چربی بدن را اندازه­گیری کند؟

خیر، این وسیله تنها یک مقیاس استاندارد است که برای اندازه ­گیری وزن طراح ی­شده ­است و نه چیز دیگر. البته مقیاس­ های چربی بدن، آب بدن، بافت ماهیچه و ... هم در بازار وجود­دارد، اما تا کنون بهترین مدل­ های آن‌ها تنها 80 درصد دقت اندازه­گیری داشته ­اند.

چگونه ترازوهای دیجیتال را کالیبره کنیم؟

اکثر ترازوهای دیجیتالی مدرن وقتی خاموش می­شوند، خود را کالیبره می­کنند. نباید فراموش کرد که اگر مقیاس خود را جابه‌جا کردیم، می­بایست مجددا آن را کالیبره ­کنیم. ساده ­ترین روش برای رسیدن به این هدف این است که آن را روی یک سطح صاف و سخت قرار­دهیم و با پای خود روی آن به آرامی ضربه بزنیم. هنگامی که صفحه نمایش صفر شد، مقیاس کالیبره شده­است و آماده استفاده­ است. می­توانید کالیبراسیون مقیاس خود را با اقلامی که دارای وزن شناخته­ شده هستند هم آزمایش کنید. وزنه ­های دستی بدنسازی برای این کار ایده­ آل هستند اما می­توانید از وسایل دیگر خانه نیز استفاده ­کنید.

قیمت ترازو

با توجه به آنچه پیشتر معرفی­شد، می­توان گفت قیمت آن به عوامل مختلفی همچون دقت اندازه­گیری، ظرفیت و تحمل دستگاه، کاربری دستگاه و کیفیت آن بستگی دارد. در مواردی، برخی از مشتریان به دنبال برند خاص و یا برند تولید­شده در یک کشور خاص هستند که این موارد هم بر قیمت آن اثر می­گذارد.

 

انواع دقیق ترین و بهترین برند ترازو

تولیدکننده­ های مختلفی در سرتاسر جهان به تولید نوع دیجیتال مشغول هستند که از جمله شناخته ­شده­ ترین آن‌ها می­توان به برندهای Cambridge،Best Weight،Avery Weigh Tronix،Adam Equipment،A&D Weighing،Digi Scales، Detecto ،CCi ،CAS ،Fairbanks ، Dillon ،NCI ،TREE ،ViBRA ، و ... اشاره ­کرد.

خرید اینترنتی ترازو وزن کشی دقیق و ارزان

خرید اینترنتی انواع ترازو وزن کشی دقیق از تجهیزات پزشکی توانی ­نو با قیمت ارزان به جهت تخصصی بودن این فروشگاه آنلاین اطمینان خاطر از اصالت و کیفیت را به ارمغان دارد.توانی نو همواره تلاش­ کرده ­است تا سبد خوب، کامل و متنوعی از انواع دیجیتال آن را برای مشتریان مختلف فراهم ­آورد. برای بررسی محصولات مختلف و مقایسه عملکرد و کارکرد آن‌ها می­توانید به بخش فروشگاه سایت توانی نو مراجعه­ کنید. ما همواره آماده ­ی پاسخ­گویی به پرسش های مشتریان هستیم.

نکنه مهم :حتما توجه کنید برای سنجش وزن دستگاه بر روی سطحی صاف و محکم قرار گیرد .در صورتی که زیر باسکول انعطاف داشته باشد و یا نرم باشد عددی که نمایش میدهد صحیح نخواهد بود.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp