این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

پالس اکسیمتر:خرید پالس اکسیمتر بیمارستانی خانگی با قیمت ارزان

پالس اکسیمتر یا سنجشگر اکسیژن خون انگشتی در بهترین و دقیق ترین انواع مدلها با قیمت مناسب و ارزان در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش قابل خریداری است.خون انسان، میزان ثابتی از اکسیژن را در خود دارد که اگر این میزان دقیق کم شود، بدن فرد دچار اختلال شده و می‌تواند موجب مرگ وی شود. وجود برخی بیمارها این غلظت را کم می‌کند که از جمله آن، بیماران ریوی، قلبی عروقی و یا افرادی با مشکلات نخاعی استخوانی را می‌توان نام برد. در این بیماران سطح اکسیژن خون در لحظه، می‌تواند پایین بیاید و مشکلات زیادی برای آن‌ها پیش بیاورد. اما امروزه با آزمایشی به نام پالس اکسیمتری، می‌توان میزان اکسیژن موجود در سرخرگ را اندازه‌گیری کرد.

پالس اکسیمتر چیست؟

پالس اکسیمتر دستگاه کوچکی است که با نصب شدن به روی نوک انگشت می‌تواند با روشی غیرتهاجمی و بدون درد، سطح اکسیژن خون را اندازه‌گیری کرده و به درصد بیان کند. این وسیله ضربان قلب را نیز اندازه می‌گیرد. دستگاه پالس اکسیمتر، می‌تواند راه مطمئنی برای تعیین سطح اکسیژن موجود در خون باشد.

پالس اکسیمتر:خرید پالس اکسیمتر بیمارستانی خانگی با قیمت ارزان-01

غلظت اکسیژن در خون

سطح اکسیژن خون، برای فرد عادی که در فضای اتاق نفس می‌کشند بین 99-97 درصد است. اما برخی بیماری‌ها این غلظت را کم می‌کنند از جمله: حمله قلبی، نارسایی قلبی، بیماری مزمن انسداد ریوی، کم‌خونی، سرطان ریه، آسم، ذات‌الریه.

اگر این میزان در بیماران کمتر از 90٪ شود، زنگ هشدار به صدا درمی‌آید. این وسیله می‌تواند هیپوکسمی (کم شدن سطح اکسیژن خون) هشدار دهد و جان بیماران را نجات دهد. این دستگاه اغلب سریعتر از ارزیابی نبض تنفش و فشارخون، مشکلات موجود در اکسیژن‌رسانی را نشان می‌دهد.

هیپوکسمی چیست؟

(هایپوکسمی) زمانی رخ می‌دهد که غلظت اکسیژن در خون پایینتر از حد طبیعی باشد. ابتدا مشکلات خفیفی مثل سردرد و تنگی نفس اتفاق افتاده و در موارد شدید ممکن است عملکرد قلب و مغز مختل شود.

 

انواع پالس اکسیمتر

1-  نوع ثابت که در بالین بیماران بستری در اتاق احیا و یا در بخش‌ها مورد استفاده قرار میگیرد.

2-  نوع متحرک یا انگشتی آن، علاوه بر این که در اورژانس بیمارستان‌ها استفاده می‌شود، مصرف خانگی نیز دارد

دستگاه پالس اکسیمتر چگونه کار می‌کند؟

دستگاه، توسط گیره مخصوص به نوک انگشت، وصل می‌شود. دیود، دو نور قرمز و مادون قرمز را منتشر می‌کند. سپس اطلاعات جمع‌آوری شده، به دستگاه منتقل می‌شود. درون دستگاه، با یک محاسبه لگاریتمی، میزان غلظت اکسیژن را اندازه‌گیری می‌کند.

پالس اکسیمتر:خرید پالس اکسیمتر بیمارستانی خانگی با قیمت ارزان-02

از پالس اکسیمتر چه زمانی استفاده می‌شود؟

•    در حین عمل جراحی یا بعد از آن

•    برای تشخیص این موضوع که آیا فرد به دستگاه کمک تنفسی نیاز دارد یا نه

•    برای بررسی عملکرد داروهای ریه روی فرد

•    برای تشخیص اینکه آیا فرد می‌تواند سطوح بالای فعالیت بدنی را داشته باشد یا خیر

•    برای بررسی وقفه تنفسی در طول خواب (آپنه خواب) در افراد

•    در تشخیص بیماری‌هایی که بر سطح اکسیژن خون تاثیر می‌گذارند. مانند: حمله قلبی، نارسایی قلبی، بیماری مزمن انسداد ریوی (COPD)، کم خونی، سرطان ریه، آسم، ذات الریه به کار می‌رود.

اگر شما یکی از بیماری‌های مذکور را دارید و در معرض افت سطح اکسیژن هستید، ما تهیه دستگاه پالس اکسیمتر را از کالا پزشکی توانی نو  به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر مشکل شما حادتر است، ممکن است نیاز به نوع پیشرفته این دستگاه داشته باشید. بهتر است برای راهنمایی‌های تخصصی بیشتر، با مشاوران درمانی ما در توانی نو، تماس بگیرید.

مشاهده بیشتر