بنر هدر دسکتاپ

سرنگ انسولین : خرید سرنگ انسولین با بهترین قیمت

مرتب سازی :

سرنگ انسولین:خرید انواع برند و سایز سرنگ انسولین زیر قیمت

سرنگ انسولین یکی از وسایل بسیار ضروری برای بیماران دیابتی است. این سرنگ کار تزریق انسولین را برای بیمار آسان می‌کند تا در مواقع ضروری بتواند انسولین مورد نیاز بدن خود را تزریق نماید. این سرنگ اگر چه ظاهری مشابه با سرنگ‌های معمولی دارد اما کاملا متخصص تزریق انسولین طراحی شده است. در اینجا قصد داریم با این محصول و مشخصات آن به طور کامل آشنا شویم. برای اطلاع از انواع سرنگ انسولین، با ما همراه باشید.  

 

 

آشنایی با سرنگ انسولین

سرنگ انسولین نوعی سرنگ مخصوص با سوزن نازک است که برای تزریق انسولین به کار می‌رود. این سرنگ برای تزریق مایع به بافت زیر پوستی طراحی شده است. بر خلاف سایر سرنگ‌ها و سوزن‌‌هایی که باید یک پرستار یا بهیار آن را برای بیمار تزریق کند، سرنگ مخصوص تزریق انسولین نیاز به شخص خاصی ندارد. به همین دلیل بیمار با یک آموزش کوتاه می‌تواند نحوه تزریق انسولین به خود را با استفاده از این سرنگ یاد بگیرد و در مواقع ضروری خودش این کار را انجام دهد.

علت طراحی چنین سوزنی این است که در بدن بیماران دیابتی به طور طبیعی انسولین تزریق نمی‌شود و این بیماران باید به طور روزانه دوز انسولین مورد نیاز بدن خود را تزریق کنند، در غیر اینصورت دچار مشکلات و عوارض دیابت‌ می‌شوند. بنابراین سرنگ تزریق انسولین باید به گونه‌ای باشد که بیمار در هر زمان به راحتی بتواند دوز مورد نیاز خود را تزریق کند.

 

 

نحوه استفاده از سرنگ تزریق انسولین

نحوه استفاده از سرنگ انسولین چندان پیچیده نیست و هر بیمار می‌تواند خودش کار تزریق را انجام دهد. دوز تجویز شده توسط پزشک با استفاده از این نوع سرنگ‌ها به مناطقی مانند: دور ناف به فاصه 5 سانتی متر، بازو، ران و باسن و ناحیه شکمی ‌‌است. بیمار باید قسمت مورد نظر از بدن را در یک دست خود بگیرد و پس از آن، سوزن سرنگ را در آن ناحیه وارد کند. تزریق توسط خود بیمار در این نواحی به سادگی انجام می‌شود و نیاز به کمک گرفتن از فرد دیگر نیست؛ اما در صورتی که برای تزریق مشکل داشته باشید می‌توانید از افراد دیگر نیز کمک بگیرید.

در سال‌های اخیر از سرنگ انسولین برای تزریق ویتامین‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز مو به پوست سر نیز استفاده می‌شود. این سوزن‌ها می‌توانند درد ناشی از تزریق در ناحیه پوست سر را نیز کاهش دهند. افرادی که دچار ریزش مو‌ می‌شوند با استفاده از تزریق مواد مغذی مو با این نوع سرنگ‌ها می‌توانند به طور موثرتری مواد مورد نیاز مو را به پوست سر و ریشه مو برسانند. بنابراین اگر در این زمینه نیاز به سرنگ دارید نیز می‌توانید از سرنگ‌های مخصوص تزریق انسولین استفاده کنید. در ادامه با نوع ساختار این محصول بیشتر آشنا‌ می‌شویم.

 

 

ساختار سرنگ انسولین

ساختار سرنگ انسولین با سایر سرنگ‌ها مشابه است اما ظرافت سوزن آن بیش از سایر سرنگ‌هاست. این سرنگ دارای یک محفظه درجه بندی شده، پیستون و سوزن است و ظرافت و نازکی سوزن آن باعث می‌شود که بیمار در حین تزریق درد کمی را احساس کند. در برخی مواقع می‌توان از یک سرنگ برای بار دوم نیز استفاده کرد با این شرط که انسولین باقی مانده در سرنگ تخلیه شده باشد و در مصرف اول، درپوش سرنگ گذاشته شود و به یخچال منتقل شده باشد.

برخی از سرنگ‌ها نیز قابلیت تعویض سوزن دارند با این کار می‌توان تنها بخش سوزن سرنگ را دور انداخت و از سوزن جدید استفاده کرد. با این وجود پزشکان توصیه می‌کنند تا جایی ممکن از هر سرنگ تنها یک بار استفاده شود و نکات بهداشتی در این خصوص کاملا رعایت گردد؛ در غیر اینصورت ممکن است آلودگی‌های محیطی یا پوستی وارد بدن بیمار شود. بهتر است قبل از استفاده مجدد از یک سرنگ حتما با پزشک خود مشورت کنید و اطلاعات لازم در این خصوص را کسب نمایید. به خاطر داشته باشید که بیماران دیابتی نسبت به سایر افراد ایمنی پایین‌تری دارند و زودتر دچار بیماری‌های مختلف‌ می‌شوند؛ بنابراین تزریق مجدد با یک سرنگ باید با مشورت با پزشک انجام شود.

 

 

انواع سرنگ تزریق انسولین

به طور کلی سرنگ‌های انسولین در دو نوع 50 واحدی و 100 واحدی در بازار موجود هستند. در سرنگ 100 واحدی خظوط بزرگ و درجه‌ها از 10 شروع‌ می‌شوند و تا عدد 100 می‌روند. هر خط کوچک در سرنگ 100 واحدی نیز به معنای 2 واحد است. در سرنگ 50 واحدی اعداد بزرگ از 5 شروع می‌شود و تا عدد 50 می‌روند. هر خط در این سرنگ نشانه یک واحد است. در برخی موارد سرنگ 30 واحدی نیز می‌توان پیدا کرد. لازم به ذکر است که به سرنگ 100 واحدی، سرنگ یک میلی متری نیز گفته می‌شود. همچنین به سرنگ 50 واحدی و 30 واحدی به ترتیب سرنگ 5 میلی متری و 30 میلی متری نیز می‌گویند.

در یک دسته بندی دیگر می‌توان سرنگ‌های انسولین را به دو نوع یکپارچه و سر جدا، تقسیم بندی کرد. در سرنگ‌های یکپارچه، سر سوزن به محفظه اصلی متصل شده است و قابل جدا شدن نیست. اما در سرنگ‌های سر جدا، قسمت سوزن در بالای سرنگ جداست. در حال حاضر بیشتر افراد دیابتی تمایل دارند از سرنگ‌های یکپارچه استفاده کنند. با این حال میزان فروش سرنگ‌های سر جدا نیز کم نیست.

لازم به ذکر است که برخی از سرنگ‌های ژاپنی نیز به تازگی تولید شده اند که به مراتب سوزن نازکتری دارند به طوری که بیمار هیچ گونه دردی احساس نمی‌کند و از تزریق انسولین به خود ناراحت نمی‌شود.

 

 

مزایای استفاده از سرنگ مخصوص تزریق انسولین

سرنگ انسولین نسبت به سایر سرنگ‌ها مزایایی را شامل می‌شود. این سرنگ دارای سوزن نازک تری است که باعث می‌شود میزان درد بیمار حین تزریق کمتر شود و احساس ناراحتی نداشته باشد. به دلیل ظرافت سوزن، کبودی‌ها پوست کمتر می‌شود و اثرات آن زودتر از بین می‌رود. ظرافت چنین سرنگ‌‌هایی بیشتر از سرنگ‌های معمولی است و این ویژگی باعث‌ می‌شود که بیمار حین استفاده از آن راحت‌تر باشد. به دلیل اینکه بیماران دیابتی نیاز به تزریق روزانه انسولین دارند، چنین سرنگ‌‌هایی از هر لحاظ می‌توانند مناسب‌تر باشند. یکی دیگر از مزایای چنین سرنگ‌‌هایی، قیمت مناسب آن ‌‌است. با توجه به اینکه بیماران دیابتی به طور مداوم به این نوع سرنگ‌ها احتیاج دارند، قیمت آن‌ها کاملا مناسب و ارزان در نظر گرفته شده است تا بیماران به راحتی بتوانند آن‌ها را تهیه کنند. همچنین با خرید عمده این محصول اغلب مراکز فروش، تخفیف‌‌هایی ویژه‌ای برای خریداران در نظر‌ می‌گیرند.

 

 

بهترین برندهای سرنگ انسولین

سرنگ‌های انسولین در برندهای مختلفی تولید می‌شود. با توجه به این که در دوره‌ای با کمبود سرنگ‌های انسولین مواجه بودیم، کلیه کارخانه‌های تولید سرنگ مخصوص انسولین، تولید خود را افزایش دادند و سعی کردند کیفیت سرنگ‌های تولیدی خود را افزایش دهند. برندهای خارجی این نوع سرنگ نیز در داروخانه و مراکز پخش تجهیزات پزشکی وجود دارد که در سال‌های اخیر تعداد کمتری از آن‌ها وارد کشور شده است. برندهای خارجی این محصول با نام‌های BD و UNOLOK، در بازار دیده می‌شود.

در حال حاضر سرنگ‌های مخصوص تزریق انسولین ایرانی در برندهای مختلفی مانند: سها، آوا، اطلس، حلما طب، سوپا و لوئر اسلیپ حلما طب در بازار موجود ‌‌است که هر کدام در گیج‌های مختلفی تولید‌ می‌شوند. لازم به ذکر است که کیفیت سرنگ‌های ساخت داخل نیز بسیار بالاست و از برندهای خارجی چیزی کم ندارد. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که سرنگ‌های انسولین باید از مراکز تجهیزات پزشکی معتبر و داروخانه‌ها تهیه شوند. در غیر اینصورت ممکن است سوزن‌های بی کیفیت یا تقلبی به بیمار فروخته شود. بنابراین ضروری است که سرنگ انسولین مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تهیه کنید.

 

توانی نو، عرضه کننده انواع سرنگ انسولین

ما در توانی نو سعی کرده ایم نیاز افراد دیابتی به سرنگ‌های تزریق انسولین را مرتفع کنیم و انواع سرنگ‌های با کیفیت انسولین را در گیج‌های مختلف در معرض فروش قرار دهیم. کلیه سرنگ‌های موجود در فروشگاه ما با مناسب‌ترین قیمت به فروش‌ می‌رسند. سرنگ انسولین موجود در فروشگاه ما از برندهای مطرح داخلی مانند: سوپا، حلما طب، و لوئر اسلیپ حلما طب تهیه شده اند. بنابراین اگر به دنبال خرید سرنگ ارزان قیمت و مناسب هستید، به فروشگاه آنلاین توانی نو مراجعه کرده و محصول خود را در تعداد مورد نیاز تهیه نمایید. در صورتی که به سرنگ در تعداد زیاد نیاز دارید به راحتی می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید و محصول مورد نظر خود را در سراسر ایران دریافت کنید.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

در اینجا با انواع سرنگ انسولین و مشخصات آن آشنا شدیم. با استفاده از این نوع محصولات می‌توان تزریق انسولین به بیماران دیابتی را با سهولت بیشتری انجام داد. برای تهیه انواع سرنگ مخصوص تزریق انسولین می‌توانید به فروشگاه آنلاین توانی نو مراجعه کنید و یا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp