بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

عصا

عصا ها در انواع طبی ،سالمندی ،چند پایه و... با مدل های گوناگونی تولید می شوند که در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو خرید انواع عصا ها با قیمت های ارزان و مناسب امکان پذیر است.عصاها از مهم‌ترین ابزارهای کمکی هستند که افراد کم‌توان حرکتی و معلول با استفاده از آن‌ها قادر به حرکت هستند. عصاها انواع مختلفی دارند و افراد با مختلف کم‌توانی را پوشش می‌دهند. اما فارغ از مدل‌های متنوع چنین ابزارهایی، همه آن‌ها جهت کمک به معلولان، سالمندان و افراد با شکستگی‌های مختلف ساختار‌یافته و تجهیز شده‌اند.

گاهی یک عصای مناسب قادر است که زندگی یک معلول یا سالمند را نجات دهد و زندگی روزمره را دوباره به او باز‌گرداند.

عصا:قیمت و خرید انواع عصا طبی،سالمندی،آلومینیومی ارزان-01

 

انواع عصاها

عصاها از نظر نوع تکیه‌گاه بر سطح‌زمین به چهاردسته تقسیم می‌شوند که عبارت است از:

1-عصاهای ساده و یک‌پایه؛

چنین وسایلی کاملاً ساده هستند و تنها یک نقطه تکیه‌گاه دارند.

2-عصاهای طبی یا چند‌پایه ؛

چنین عصاهایی دارای سه یا چند نقطه اتکا هستند و مخصوص افرادی طراحی شده‌اند که توان کمتری جهت حرکت دارند.

3-عصاهای تاشونده؛

ساختار چنین ابزاری تقریباً مشابه عصاهای یک‌پایه است؛ با این تفاوت که عصاهای تاشو در چند نقطه قابلیت تاشوندگی دارند و در مواقع لزوم، به راحتی باز و بسته می‌شوند.

4-عصای صندلی‌شو؛

در عین ناباوری، برخی عصاها قابلیت تبدیل شدن به صندلی را دارند. چنین وسایلی برای سالمندان که توان پیاده‌روی طولانی‌مدت را ندارند، بسیار عالی است. بنابراین هر زمان که نیاز به استراحت داشته‌باشند؛ آن را صندلی می‌کنند.

اگر قصد خرید‌عصا برای افراد معلول یا سالمندان را دارید؛ باید نوع معلولیت حرکتی وی را در‌نظر بگیرید. به‌عنوان مثال عصاهای طبی جهت تحمل وزن‌های شدید طراحی شده‌اند. درنتیجه برای افرادی که دچار شکستگی‌های سخت شده‌اند یا دوره‌نقاهت پس از جراحی‌های سنگین دارند؛ بسیار مناسب است!

عصا:قیمت و خرید انواع عصا طبی،سالمندی،آلومینیومی ارزان-02

اهمیت ارتفاع ‌عصا

توجه کنید که عصا وسیله‌ای است که دائماً در دسترس افراد قرار دارد؛ بهتر است از مدلی استفاده شود که فرد کاملاً با آن احساس راحتی کند. اگر عصا کوتاه باشد، طبیعتاً فرد هنگام کار با آن دچار کمر‌درد و حتی گردن‌درد می‌شود. این در‌حالی است که عصای بلند عملاً ناکارآمد محسوب می‌شود و هیچ فایده‌ای برای خریدارش ندارد.

پیش از هرگونه اقدامی در خصوص خرید‌عصا به متناسب بودن آن توجه کنید. زمانی که فرد در حال ایستاده عصا را به‌دست می‌گیرد؛ باید دست وی هنگام گرفتن عصا کاملاً احساس راحتی کند.

دستگیره‌عصا باید چگونه باشد؟

دستگیره دقیقاً همان قسمتی است که افراد کاملاً با آن در تماس هستند. بنابراین هرچقدر راحت و مناسب طراحی شده‌باشد؛ کاربری ایده‌آل‌تری دارد. معمولاً انواع مختلفی از دستگیره‌ها تولید می‌شوند که با‌توجه به نیازهای مشتریان روانه بازار می‌شوند.

اگر از نمونه مچی استفاده می‌کنید؛ قسمتی که در بازو قرار می‌گیرد اهمیت زیادی دارد. زیرا ممکن است هنگام استفاده فرد را اذیت کند.عصا:قیمت و خرید انواع عصا طبی،سالمندی،آلومینیومی ارزان-03

عصا:قیمت و خرید انواع عصا طبی،سالمندی،آلومینیومی ارزان

توجه کنید که اندازه، بلندی و ارتفاع‌عصا کاملاً متناسب با شما باشد. هرگونه ناهماهنگی درنهایت فرد را خسته می‌کند و عملاً عصا ناکارآمد خواهد‌بود. دستگیره را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. اگر در ناحیه مچ یا ساعد احساس درد یا ناراحتی می‌کنید؛ حتماً از مدل‌هایی با دستگیره‌صاف استفاده کنید.

همچنین عصاهای تاشو برای افرادی که توان‌حرکتی و استقامتی بالایی ندارند؛ مناسب است. همین حالا امکان مشاهده قیمت‌عصا و خرید به صورت آنلاین از فروشگاه کالا پزشکی توانی نو وجود دارد.

 

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp