بنر هدر دسکتاپ

فشارسنج عقربه ای | خرید بهترین فشارسنج عقربه ای

مرتب سازی :

فشارسنج عقربه ای: مشخصات قیمت و خرید فشارسنج عقربه ای و جیوه ای

دستگاه فشارسنج عقربه ای یکی از انواع دستگاه فشار خون است که برخلاف فشارسنج دیجیتال نیاز به مهارت تشخیصی دارد. خرید فشارسنج عقربه ای در بهترین برند ها از قبیل: ریشتر،زنیت مد، اکیومد، آلپیکادو، یاماسو، امسیگ و... باقیمت ارزان و مناسب برای کاربری خانگی و یا بیمارستانی و کلینیکی به صورت اینترنتی در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو قابل انجام است.

بعضی از تجهیزات پزشکی به شکلی طراحی و ساخته شده‌ اند که نحوه کار کردن با آن‌ها در منزل، قابلیت یادگیری آسانی دارد. دستگاه فشارسنج عقربه‌ ای، یکی از این تجهیزات است که برای بیماران مبتلا به فشار خون، وسیله‌ ای کاربردی و مهم در خانه محسوب می‌ شود. معمولا این دسته از افراد باید نظارت بیشتری بر روی مقدار فشار خون خود در طول روز داشته باشند. به همین جهت آشنایی آن‌ ها با دستگاه و نحوه استفاده از آن، اهمیت بسیاری دارد.

اگر شما هم به یک دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون عقربه ای در خانه احتیاج دارید، با مقایسه محصولات مختلف در فروشگاه آنلاین توانی نو، می‌ توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

خرید دستگاه فشارخون عقربه ای به شما برای سنجش دقیق فشارخون کمک می‌کند

انواع فشارسنج

همان‌ طور که از نام این وسیله مشخص است، مهم ترین و تنها وظیفه آن، اندازه‌ گیری فشار خون است. در حال حاضر برندهای مختلفی در بازار موجود هستند که شما می‌ توانید با توجه به بودجه خود، از میان آن ها یک دستگاه فشارسنج تهیه کنید. این دستگاه نیز مانند دیگر لوازم کاربردی در صنعت پزشکی به مدل‌ های مختلفی تقسیم‌ بندی می‌ شود که در ادامه به آن‌ ها اشاره خواهیم داشت:
•    فشارسنج عقربه‌ ای
•    فشارسنج جیوه‌ ای
•    فشارسنج دیجیتالی (بازویی و مچی)
فشارسنج جیوه‌ ای از قدیمی‌ترین مدل‌های موجود از این دستگاه است که در حال حاضر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا مدل دیجیتالی برای کنترل فشار خون در خانه و برای استفاده شخصی کاربرد دارد. دستگاه فشارسنج عقربه‌ ای، تنها دستگاهی است که از گذشته تا به امروز بیشترین مورد استفاده را در مطب، درمانگاه و بیمارستان‌ها داشته است.

فشارسنج عقربه‌ ای چیست؟ 

فشارسنج عقربه‌ ای، یکی از بهترین دستگاه‌ ها برای کنترل فشار خون است که ثبت فشار به وسیله آن نیاز به دقت زیادی دارد. به همین دلیل پیش از خرید و استفاده از این دستگاه، نسبت به نحوه کارکرد آن اطلاعات لازم را کسب کنید تا به هنگام اندازه‌ گیری فشار خون، با مشکل مواجه نشوید.
عملکرد این دستگاه مشابه مدل جیوه‌ ای است، با این تفاوت که در مدل عقربه‌ ای، خبری از جیوه نبوده و گوشی پزشکی به وسیله‌ ای به نام کاف متصل می‌ شود. همه ما برای یک بار شکل ظاهری فشارسنج عقربه‌ ای را مشاهده کرده‌ ایم. این ابزار پزشکی دارای یک کیسه بوده که به دور بازوی شخص بسته می‌ شود. از دیگر قسمت‌ های تشکیل‌ دهنده فشارسنج عقربه‌ ای باید به پمپ کوچکی اشاره کنیم که به وسیله یک پیچ از باد خالی و پُر می‌ شود.


استفاده از دستگاه فشارخون عقربه ای باز قیمت ارزان و مناسب

دستگاه فشارسنج عقربه‌ ای چگونه کار می‌کند؟

برای اندازه‌ گیری فشار خون، ابتدا باید کیسه دور بازوی شخص بسته شود. همراه با فشار دادن پمپ، کیسه از باد پُر شده و فشاری بر روی بازوی بیمار ایجاد می‌ کند. این فشار باید به اندازه‌ ای وارد شود که شریان‌ ها یا همان سرخرگ و سیاهرگ به طور کامل بسته شوند.
هنگامی که شریان ها بسته شدند، نوبت به باز کردن پیچ پمپ می‌ رسد. با باز شدن شریان‌ ها و عبور خون از آن‌ ها، میزان فشار خون بر روی قطعه دایره‌ ای شکل در دستگاه فشارسنج عقربه‌ ای مشخص می‌ شود. در واقع همراه با باز شدن پیچ پمپ و خالی شدن هوا از کاف یا همان کیسه، نبض بر روی دست بیمار احساس شده و شما می‌ توانید فشار خون او را اندازه‌گیری کنید.
شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که علت وجود گوشی پزشکی در این دستگاه چیست؟ گوشی پزشکی در دستگاه فشارسنج عقربه‌ ای، زیر کاف قرار می‌ گیرد تا به محض عبور جریان خون از شریان‌ ها، صدای نبض به گوش پزشک برسد. برای ثبت دقیق فشار خون لازم است تا خالی شدن کیسه صبر کرده و هر زمان که دیگر صدایی از نبض شنیده نشد، اعداد مشخص شده بر روی دستگاه را مشاهده کنید. در این فرایند شما می‌ توانید بر روی حداکثر و حداقل میزان فشار خون بیمار، نظارت و کنترل داشته باشید.


هنگام اندازه‌گیری فشار خون به چه نکاتی توجه کنیم؟

اندازه‌ گیری و ثبت دقیق فشار با استفاده از دستگاه فشارسنج عقربه‌ ای و یا دیگر مدل‌ های موجود، نیاز به رعایت چند نکته دارد. در ابتدا باید نحوه استفاده از دستگاه را به خوبی آموزش دیده باشید تا هنگام ثبت فشار، با مشکلی روبرو نشوید. نکته مهم دیگر، بستن صحیح کاف یا کیسه دور بازو است.
توجه داشته باشید که کاف حداقل باید یک و نیم دور، دور بازوی شخص چرخیده و سپس بسته شود. البته این مقدار به حجم و اندازه بازوی هر فرد نیز بستگی دارد. در صورتی که کیسه به شکلی صحیح دور بازو بسته نشود، امکان نمایش اشتباه فشار خون وجود خواهد داشت.
نکته دیگر که برای بسیاری از ما نیز رخ داده است، اندازه‌ گیری فشار به دفعات در چند دقیقه و یا بر روی دو دست است. برای اندازه‌ گیری فشار کافی است تنها یک بار و بر روی یک بازو، از فشارسنج عقربه‌ ای یا هر دستگاه دیگر استفاده کنید. در صورت تکرار، احتمال ثبت اشتباه فشار افزایش پیدا می‌ کند.
همچنین نشستن در وضعیتی آرام و به دور از هرگونه استرس و اضطراب نیز بر روی ثبت دقیق تأثیر دارد. ترجیحا پیش از اندازه‌ گیری فشار از مصرف سیگار و هر عملی که باعث افزایش ضربان قلب می‌ شود، خودداری کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب و بدون اشتباه، توصیه می‌ شود از دست راست برای گرفتن فشار استفاده کنید. همچنین قرار دادن دست در راستای قلب نیز از دیگر نکاتی است که رعایت آن در اندازه‌ گیری دقیق نقش دارد.

دستگاه اندازه‌گیری فشار اطفال

دستگاه‌ های اندازه‌ گیری فشار اطفال طراحی شده‌ اند تا بتوانند به طور دقیق فشار خون کودکان را اندازه‌ گیری کنند. دستگاه‌ های فشارسنج عقربه ای مخصوص کودکان معمولاً دارای اندازه‌ ای کوچک تر از دستگاه‌ های بزرگسالان هستند و به منظور دقت بیشتر در اندازه‌ گیری، به طور کامل دور بازوی کودک بسته می‌ شوند. این ویژگی بسیار مهم است. زیرا بستن صحیح کیسه به دور بازو به دقت و قابل اعتماد بودن نتایج اندازه‌ گیری کمک می‌ کند.

با استفاده از دستگاه اندازه‌ گیری فشار اطفال، پزشکان و متخصصان بهداشت می‌ توانند فشار خون کودکان را در طول زمان مانیتور کرده و هر گونه نقص یا عدم کارکرد عادی را تشخیص دهند. دسترسی به این اطلاعات می‌ تواند در تشخیص و مدیریت بیماری‌ های قلبی و عروقی در کودکان بسیار مفید باشد. به طور کلی، دستگاه‌ های اندازه‌ گیری فشار اطفال توسط تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به صورت ویژه برای اندازه‌ گیری فشار خون کودکان توسعه یافته‌ اند و با استفاده از آن ها می‌ توان اندازه‌ گیری دقیق و قابل اعتماد فشار خون در این گروه سنی را انجام داد.

دستگاه فشارخون عقربه ای برای استفاده در منزل و هر محیط دیگری که نیاز باشد

کدام فشارسنج برای اندازه‌گیری فشار بهتر است؟

برای پاسخ به این سؤال نمی‌ توانیم به یک جواب مشخص برسیم. به این دلیل که مدل‌ های مختلف فشارسنج از دقت مطلوبی برای اندازه‌ گیری برخوردار بوده و در صورت استفاده صحیح، مشکلی در استفاده از آن‌ ها وجود نخواهد داشت. با این حال انتخاب و خرید هر کدام از مدل‌ ها به سلیقه، بودجه و نیاز افراد بستگی دارد.
مدل عقربه‌ ای و دیجیتالی، هر دو از بهترین دستگاه‌ های موجود هستند که عددی صحیح از فشار خون به شما نمایش می‌ دهند. البته استفاده از مدل دیجیتالی برای اندازه‌ گیری فشار در خانه، آسان‌ تر بوده و نیاز به دقت زیاد در خواندن اعداد ندارد. در مقابل، قیمت این دستگاه نسبت به مدل عقربه‌ ای، بیشتر بوده و بسیاری از افراد توانایی خرید آن را ندارند. در نهایت دقت دستگاه و کیفیت محصول از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب این ابزار پزشکی هستند. با خرید فشارسنج عقربه‌ ای می‌ توانید نسبت به این موارد اطمینان خاطر داشته باشید.
فشار خون نرمال در بدن انسان 120/80 است. اگر عدد به دست آمده از دستگاه 140/90 باشد، به این معنا است که شما فشار خون بالایی دارید. کنترل منظم فشار و استفاده از دستگاه باعث می‌ شود تا به محض مشاهده عدد، اقدامات لازم برای کاهش فشار را انجام داده و از بروز اتفاقات ناخوشایند، جلوگیری کنید.

مزایای استفاده از فشارسنج عقربه‌ ای

فشارسنج عقربه‌ ای یک دستگاه مفید برای اندازه‌ گیری فشار خون است و دارای مزایای متعددی است. یکی از مزایای اصلی استفاده از فشارسنج عقربه‌ ای، دقت بالای آن در اندازه‌ گیری و ثبت فشار خون است. این دستگاه معمولاً با دقت بالا طراحی شده است و می‌ تواند نتایج دقیقی را ارائه دهد. تجربیات متخصصین نشان می‌ دهد که با استفاده صحیح از این دستگاه، می‌ توان به با دقت‌ ترین عدد از اندازه‌ گیری فشار خون دست یافت.

علاوه بر دقت، قیمت مقرون‌ به‌ صرفه این دستگاه نیز یک مزیت مهم به شمار می رود. در مقایسه با برخی دستگاه‌ های دیگر برای اندازه‌ گیری فشار خون که ممکن است هزینه بالایی داشته باشند، فشارسنج عقربه‌ ای با قیمت مناسبی عرضه می‌ شود. این امر به کاربران امکان می‌ دهد تا به یک دستگاه با کیفیت و دقیق دست پیدا کنند، بدون اینکه مجبور باشند برای آن هزینه‌ های بسیار بالایی پرداخت کنند. به طور کلی، فشارسنج عقربه‌ ای با دقت بالا و قیمت مقرون‌ به‌ صرفه‌ ای که دارد، انتخاب خوبی برای افرادی است که به اندازه‌ گیری دقیق فشار خون خود نیاز دارند و در عین حال می‌ خواهند هزینه‌ های اضافی را کاهش دهند.

 

با استفاده از دستگاه فشارخون عقربه ای به‌راحتی فشار سیستولیک و دیاستولیک را اندازه‌گیری کنید.

فشارسنج عقربه‌ ای را از کجا بخریم؟

امروزه وب‌ سایت‌ های متعددی در زمینه اطلاع‌ رسانی و فروش ابزار و تجهیزات مختلف پزشکی طراحی شده‌ اند. این امر کار را برای مردم عادی آسان‌ تر کرده و افراد می‌ توانند با مقایسه محصولات در فروشگاه‌ های اینترنتی و مطلع شدن از قیمت، خریدی مطمئن داشته باشند. ما نیز طی سال‌ ها فعالیت، اعتبار و تعهد خود به مشتری را ثابت کرده‌ ایم. همین حالا به فروشگاه آنلاین توانی نو سر بزنید و اطلاعات کاملی از محصولات موجود در فروشگاه گرد آوری کرده و خرید خود را با قیمتی مناسب انجام دهید.

قیمت فشارسنج عقربه‌ ای

انواع دستگاه اندازه‌ گیری فشار در فروشگاه اینترنتی توانی نو با قیمت‌ های مختلف در اختیار متقاضیان قرار داده شده است. شما می‌ توانید با تعیین بودجه و بر اساس نیاز خود، یک دستگاه فشار سنج عقربه‌ ای با ضمانت اصالت کالا را تهیه کنید. اطلاعات مربوط به هر محصول و قیمت آن نیز در سایت قابل مشاهده است. مارک بی ول، زنیت مد، فرش لایف، برمد، دوشلنگه ریشتر و... از برندهای موجود در فروشگاه هستند.

چه زمانی از دستگاه اندازه‌گیری فشار استفاده کنیم؟

افرادی که به بیماری فشار خون مبتلا هستند، باید به صورت منظم از دستگاه اندازه‌ گیری فشار استفاده کنند. این دستگاه‌ ها به آن ها امکان می‌ دهند فشار خون خود را در خانه یا در محیطی غیربالینی اندازه‌ گیری کنند. با توجه به اینکه بیماری فشار خون می‌ تواند بی‌ علامت باشد، اندازه‌ گیری منظم فشار خون می‌ تواند به شناسایی زودهنگام مشکلاتی که ممکن است بروز کنند کمک کند.

علاوه بر افراد مبتلا به بیماری فشار خون، افرادی که در خانواده تاریخچه‌ ای از بیماری فشار خون دارند، نیز می‌ توانند از دستگاه‌ هایی مثل فشارسنج عقربه ای استفاده کنند. با داشتن این اطلاعات، این افراد می‌ توانند وضعیت فشار خون خود را کنترل کرده و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنند.

دستگاه اندازه‌ گیری فشار خون به صورت ساده  کار می‌ کند. با استفاده از این دستگاه می‌ توانید فشار خون خود را در خانه یا در هر زمانی که نیاز است، اندازه‌گیری کنید و از وضعیت سلامتی خود آگاه شوید. در صورت مشاهده هرگونه علائم ناراحتی نظیر سرگیجه، تپش قلب، درد در ناحیه قفسه سینه، اشکال در تنفس، تاری دید، گُر گرفتن، تعریق زیاد و غیره، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت خود را بررسی و درمان مناسب را دریافت کنید.

خرید اینترنتی فشارسنج عقربه ای از تجهیزات پزشکی توانی نو

خرید اینترنتی دستگاه فشار خون عقربه ای از تجهیزات پزشکی توانی نو راه حلی آسان، سریع و قابل اطمینان از قیمت و اصالت کالا برای برطرف نمودن این نیاز حیاتی است.

فشار خون، بیماری بسیار جدی است که عدم کنترل آن عواقب جبران‌ ناپذیری به همراه دارد. به همین جهت وجود یک دستگاه فشارسنج عقربه‌ ای یا دیجیتالی برای کنترل منظم فشار برای مبتلایان به این بیماری ضرورت دارد. همچنین شما می‌ توانید با مصرف غذاهای سالم، عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی، پرهیز از مصرف نمک، تحرک و فعالیت بدنی از بروز این بیماری جلوگیری کنید. استفاده از دستگاه فشارسنج تنها برای اندازه‌ گیری فشار بالا نبوده و کاهش شدید فشار خون نیز عوارض و آسیب‌ هایی جدی برای شخص به همراه دارد. به همین جهت اگر شما نیز در دسته افرادی هستید که معمولا فشار پایینی دارند، خرید و استفاده از این دستگاه برای شما نیز ضرورت دارد.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp