بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

دستگاه بخور و رطوبت ساز:خرید بهترین دستگاه بخور با قیمت ارزان

خرید دستگاه بخور (رطوبت ساز)، بخور سرد و گرم و بخور گرم در انواع بهترین مرطوب کننده های هوای خانگی در برندهایی با بهترین قیمت، انواع دستگاه بخور، رطوبت ساز سرد اولتراسونیک و بخور گرم را با قیمت ارزان در برند های: امسیگ، وکتو، بیورر، زنیت مد، زیکلاس مد و... با گارنتی معتبر از تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی قابل خریداری کنید. قیمت و خرید دستگاه بخور سرد اولتراسونیک و یا بخور گرم وابسته به میزان لیتر و کیفیت ساخت برند بسیار متغییر است. نکته قابل توجه قبل از خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز مناسب برای خانه اداره در نظر گرفتن میزان مساحت محیطی که دستگاه در آن قرار می گیرد و نیز انتظارات خود از دستگاه را درنظر بگیرید.

دستگاه بخور صورت

دستگاه بخور صورت برای رطوبت رسانی به پوست صورت مور استفاده قرار میگیرد. بخار دهی به صورت باعث زیبایی و جوانسازی پوست میگردد همچنین بخور صورت برای سلامتی مانند: تنفس راحت ترو پیشگیری از خشکی مجاری تنفسی نیز مناسب است.خرید دستگاه بخور صورت و استفاده از آنراهی مناسب برای مراقبت از پوست باز شدن منافذ، پبشگیری از آکنه، برطرف کردن چربی و آلودگی سطح پوست است.

 

فیلم معرفی انواع دستگاه بخور و برخی از برند ها

 

 

شما می توانید تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه بخور و رطوبت ساز، دستگاه تصفیه هوا، دستگاه فشار خون، دستگاه اکسیژن ساز، ویلچر و... مورد نیاز خود را به صورت اینترنی و آنلاین از فروشگاه تجهیزات پزشکی  توانی نو خریداری کنید.

دستگاه بخور و رطوبت ساز

دستگاه مرطوب کننده هوا یا بخور در دو نوع سرد و گرم است .خرید انواع دستگاه بخور سرد، بخور گرم با قیمت های ارزان و مناسب با اطمینان از اصالت و داشتن گارانتی معتبر از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی قابل خریداری هست. با دستگاه های بخور سرد برای مرطوب سازی فضاهای بزرگ و منازل مناسب است، بخور سرد نسبت به بخور گرم ایمن تر بوده و برای استفاده در مکان های قابل دسترسی کودکان، بهتر است.

دستگاه های بخور گرم، با توجه به از بین رفتن میکروب ها در دمای بالا سالم تر بوده اما نسبت به دستگاه های بخور سرد فضای کمتری را مرطوب می کنند و برای استفاده در اتاق و محل کار مناسب می باشند. برخی از دستگاه های بخور قابلیت ایجاد بخور گرم و سرد را هم زمان دارند و به مصرف کننده قدرت انتخاب می دهند تا تا از بخور سرد یا گرم استفاده کند.

کنترل سطح رطوبت در خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. وتوصیه می شود که رطوبت هوای خانه، بین 30 تا 50 درصد حفظ شود.نمونه ای از بهترین دستگاه های بخور را در پایین میتوانید مشاهده و یا خریداری کنید.

دستگاه بخور یکی از تجهیزات پیشرفته‌ای است که رطوبت فضای اطراف را تأمین می‌کند. پخش رطوبت مهم‌ترین عملکرد این دستگاه است. از این طریق خشکی هوا کاسته می‌شود. بسیاری از عوارضی که به آن دچار می‌شویم، مانند خشکی بینی، گلو و پوست به دلیل خشک بودن هوا اتفاق می‌افتد. همچنین علائم سرماخوردگی و آنفولانزا نیز با خشکی هوا در ارتباط است. زمانی که دستگاه بخور را در محیط اطراف خود روشن می‌کنید، این علائم کاهش می‌یابند. برای جلوگیری از ایجاد همچنین مشکلاتی کافی است تا در مورد نحوه کار این دستگاه اطلاعاتی را به دست آورید.

دستگاه بخور و رطوبت ساز:خرید بهترین دستگاه بخور با قیمت ارزان -02

دستگاه بخور چه فوایدی دارد؟

این دستگاه به عنوان نوعی مرطوب کننده طبیعی است. از آن برای بین بردن خشکی پوست و اندام‌های داخلی بدن استفاده‌های فراوانی می‌شود. برخی از مزیت‌های دستگاه بخور را در زیر فهرست می‌کنیم.

 • تسکین دهنده تارهای صوتی تحریک‌شده در اثر خشکی هوا
 • آرام کردن سرفه‌های خشک و مداوم
 • از بین بردن تحریکات بینی و گلوی خشک
 • ایجاد رطوبت در پوست‌های خشک
 • ترمیم کردن لب‌های ترک‌خورده در اثر خشکی هوا
 • کاهش سردرد با ایجاد رطوبت در سینوس‌ها

این علائم زمانی بروز می‌کنند که محیط اطراف شما دارای رطوبت کافی نیست. در فصل زمستان این علائم را ممکن است بیشتر از هر فصل دیگری مشاهده کنید. به همین دلیل دستگاه بخور بهترین گزینه برای درمان خشکی بدن است.

 

دستگاه بخور گرم  یا مرطوب کننده‌ هوای گرم

همانطور که از اسم این دستگاه‌های بخور مشخص است، گرمای هوای اطراف شما از این طریق حفظ می‌شود. به همین دلیل در زمستان بسیار مفید هستند. نحوه کار این دستگاه بخور به گونه‌ای است که آب را به نقطه جوش می‌رساند. در این صورت بخارآب ایجاد می‌شود. بخار مورد نظر با جریان هوای گرم در کل فضا پخش می‌شود. در نتیجه رطوبت مورد نظر تامین خواهید شد.

دستگاه بخور سرد یا مرطوب کننده‌ هوای سرد

انتخاب نوع دستگاه بخور تا حدود زیادی به شرایط جسمی شما بستگی دارد. مرطوب کننده‌های هوای سرد ممکن است فضای اتاق شما را سردتر کنند. با ایجاد باد خنک در محیط داخلی، رطوبت مورد نظر تأمین می‌شود. به دلیل نوسانات درجه حرارت در طول سال استفاده از این دستگاه‌های مرطوب کننده هوا گزینه مناسبی است.

دستگاه بخور اولتراسونیک

این دستگاه مرطوب کننده هوا نوعی لرزش را با امواج مافوق صورت ایجاد می‌کند. در اثر این امواج بخار خنک ایجاد میشود. در دستگاه بخور مافوق صوت (اولتراسونیک)به جای فن از امواج صوتی استفاده می‌شود. قطرات آب ایجاد شده از این طریق به محیط اطراف وارد می‌شوند. در نتیجه رطوبت هوا از این طریق ایجاد خواهد شد.

 

دستگاه بخور اولتراسونیک،قیمت و خرید دستگاه بخور اولتراسونیک-01

بیشتر بدانید: مهم ترین تاثیر بخور و رطوبت بر زیبایی پوست چیست؟

یک دستگاه بخور تا چه اندازه ظرفیت دارد؟ 

ظرفیت هر کدام از دستگاه‌های بخور با یکدیگر متفاوت است. برای اینکه بتوانید متوجه ظرفیت رطوبتساز خود شوید کافی است تا به مخزن آب آن توجه کنید. این امر نشان می‌دهد مخزن آب تا چه زمانی پر است. در حالت کلی ظرفیت این نوع از دستگاه‌ها از 1 تا 4 گالن است. با این حال برخی از دستگاه‌های بخور مانند دستگاه مرطوب کننده هوای مرکزی برای مدت طولانی‌تری می‌تواند آب را در خود نگه دارد.

 

فیلم  دستگاه بخور و رطوبت ساز هوا خانگی

 

خشکی هوایی که در آن نفس می‌کشیم؛ بسیار مضر و آسیب‌زننده است. اگرچه هوای بسیار مرطوب نیز با سیستم‌تنفسی ما سازگاری مناسبی ندارد؛ اما وجود میزان مناسبی از رطوبت در هوای تنفسی نیز از الزامات است. در این‌صورت تنفس به‌آسانی و با کارایی مناسبی انجام می‌شود. اگر رطوبت عادی هوا ناچیز باشد؛ چگونه می‌شود میزان آن را افزایش داد؟

دریافت هوای سالم و پاکیزه

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، جدیدترین و مدرن‌ترین دستگاه بخور و رطوبت ساز تولید و روانه بازار شده‌اند. شما با خرید یکی از انواع آن‌ها فرصت دارید که هوای تنفسی خود را در کیفیت فوق‌العاده‌ای قرار دهید. از طرفی با دریافت رطوبت موجود تقریباً مطمئن هستید که هوای دریافتی سالم و عاری از هر نوع میکروب و آلودگی است. این در‌حالی است که حتی احتمال آلودگی در هوای عادی تنفسی نیز وجود دارد.

بهره‌مندی از رطوبت‌متعادل

به‌همان اندازه که خشکی هوا در ایجاد مشکلات و نواقص موثر است؛ رطوبت بیش‌از اندازه نیز مضر است! بنابراین میزان رطوبت‌خانه، محل‌زندگی و کار باید همواره در تعادل باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌ها، تجهیزات مدرنی مانند دستگاه بخور و رطوبت ساز، دائماً در حال سنجش میزان رطوبت محیط هستند.

چنین قابلیتی یک عملکرد هوشمند و خودکار را برای آن‌ها فراهم کرده‌است. در این‌صورت سیستم قابلیت دارد که هر زمان که تشخیص می‌دهد میزان رطوبت کمتر یا بیشتر از حد تعادل است؛ سیستم را روشن کند و محیط را در جهت تعادل پیش ببرد.

استفاده آسان و کاربردی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر محصولی باید کاربرد آسان آن باشد. فایده دستگاه‌های فوق پیشرفته‌ای که کاربران هنگام استفاده از آن به زحمت می‌افتند، چیست؟

قیمت دستگاه بخور و رطوبت ساز دقیقاً به همین علت نسبتاً مناسب است. درواقع کارایی مناسب چنین سیستم‌هایی آن‌ها را پرفروش کرده‌است و آن‌ها را در ردیف بهترین‌ها قرار داده‌است. جهت کار با دستگاه تنها کافی است که آن را روشن کنید و تنظیمات آن را در حالت خودکار قرار دهید. از این پس هوایی با کیفیت فوق‌العاده را در اختیار دارید.

یکی دیگر از امکاناتی که کارایی دستگاه بخور و رطوبت ساز را افزایش می‌دهد؛ قابلیت پاکسازی راحت آن است. همچنین اگر دستگاه قابلیت جابجایی داشته‌باشد؛ بهتر است از مکانیزم ساده‌ای جهت انتقال دستگاه استفاده کند.

 

دستگاه بخور سرد و گرم اولتراسونیک: قیمت و خرید دستگاه بخور اولتراسونیک

بیشتر بدانید: فصل سرما و تاثیر رطوبت در سلامتی!

نکات مورد توجه هنگام خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز

اینکه دستگاه بخور و رطوبت ساز را برای چه متراژی استفاده می‌کنید؛ بسیار مهم است! گاهی مساحت یک اتاق کافی است؛ گاهی نیاز به مرطوب ساختن محیط کامل خانه دارید. بنابراین هنگام خرید باید به محیطی که قصد بخور دادن آن را دارید؛ توجه کنید.

اگر نمونه‌های پر سروصدا شما را اذیت می‌کنند یا در خانه بیماری دارید که به بیماری‌های تنفسی مانند آسم مبتلا هستند؛ حتماً هنگام خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز به ویژگی‌های دستگاه توجه کنید. گاهی ممکن‌است قابلیت‌های خاصی برای بیماری تنفسی نامناسب باشد.

قیمت دستگاه بخور و رطوبت ساز بستگی زیادی به قابلیت‌های آن دارد. بنابراین سیستم‌هایی با فناوری‌های نوین و امکانات خاص، قیمت‌های به‌مراتب بیشتری دارند. اگر به‌دنبال نمونه‌های فوق‌العاده پیشرفته و مدرن هستید؛ باید هزینه‌های بیشتری را پرداخت کنید.

میزان رطوبت پایین‌تر از 30 درصد باعث بروز مشکلات مختلفی می‌شود؛ از الکتریسیته ساکن گرفته تا خشکی پوست و خونریزی بینی. با شروع فصل سرد و افزایش بیماری‌های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا، هوای خشک می‌تواند باعث بیشتر شدن مشکلات تنفسی شود. دستگاه بخور یا رطوبت ساز، ابزاری است که بخار آب را برای افزایش رطوبت در هوا آزاد می‌کند؛ رطوبت به میزان بخار آب موجود در هوا گفته می‌شود. رطوبت می‌تواند در درمان بسیاری از حساسیت‌های فصلی و آلرژی‌ها مؤثر واقع شود.

چرا باید از دستگاه بخور استفاده کنیم؟

تنفس در مکانی که از رطوبت مناسبی برخوردار است به تسکین بیماری های تنفسی و آلرژی کمک می‌کند. به عنوان مثال رینیت آلرژیک یکی از این مشکلات تنفسی است که اغلب با علائمی همچون گرفتگی بینی، تحریک و التهاب بافت‌های ظریف و مرطوب مخاط بینی همراه است. کاهش این التهاب نقش مهمی در تسکین عوارض این‌گونه حساسیت‌ها دارد. به همین جهت استفاده از دستگاه رطوبت ساز برای این دسته از افراد امری ضروری محسوب می‌شود.

زمانی که بافت‌های بینی به اندازه کافی مرطوب باشند، مواد محرک و آلرژی‌زا، توانایی فعالیت نداشته و علائم حساسیت کاهش پیدا خواهد کرد. کشف سطح رطوبت مناسب امر دشواری به نظر می‌رسد. به این دلیل که ذرات گرد و غبار و دیگر مواد حساسیت‌زا مانند کپک، در رطوبت کم، توانایی رشد کردن ندارند. در مقابل نیز رطوبت بیشتر برای بافت گلو و مجاری بینی بهتر است. رطوبت هوای خانه یا اتاق شما باید در یک سطح استانداردی قرار داشته باشد که نه چندان خشک و نه زیاد مرطوب باشد.

موارد استفاده از دستگاه بخور

 • خشکی پوست
 • ملتهب شدن سینوس و سردرد
 • خشکی گلو
 • تحریک بافت مخاطی بینی
 • خونریزی بینی
 • تحریک شدن تارهای صوتی در اثر خشک بودن هوا
 • سرفه‌های خشک
 • ترک خوردن لب و...

در صورت خشک بودن هوای خانه، اعضای یک خانواده در معرض مواردی که ذکر شد، قرار می‌گیرند. این موارد و ناراحتی‌ها معمولاً در ماه‌های فصل زمستان یا هنگام استفاده از تهویه هوا در فصل تابستان رایج هستند.

انواع دستگاه بخور و رطوبت ساز:خرید بهترین مرطوب کننده هوا با قیمت ارزان -04

بیشتر بدانید : بهترین انواع دستگاه بخور و مارک آنها در 2021+تخفیف

میزان استاندارد رطوبت هوا چقدر است؟

افزودن رطوبت به هوای یک خانه یا اتاق مفید بوده اما رطوبت بیش از اندازه می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی بدن انسان شود. سطح رطوبت بالا می‌تواند مشکلات تنفسی را بدتر کرده و رطوبت ناخوشایند و نامطلوبی را در هوا ایجاد کند. کارشناسان توصیه می‌کنند رطوبت یک مکان مانند خانه باید بین 30 تا 50 درصد باقی بماند. استفاده از دستگاه رطوبت‌سنج، به اندازه‌گیری میزان رطوبت کمک می‌کند.

شما می‌توانید با اندازه‌گیری سطح رطوبت، استفاده بهینه‌ای از دستگاه‌های بخور داشته باشید. اگر یکی از اعضای خانواده شما درگیر مشکلات تنفسی، آلرژی یا حساسیت‌هایی مانند آسم است، اندازه‌گیری میزان رطوبت خانه امری مهم محسوب می‌شود.

نکات مهم در نگهداری از دستگاه بخور

سوختن و خراب شدن دستگاه بخور، رایج‌ترین مشکل احتمالی در ارتباط با استفاده از این دستگاه است. اگر در خانه فرزند کوچکی دارید باید نسبت به نگهداری دستگاه و عدم دسترسی کودک به آن حساس باشید. یکی از مواردی که بیشتر کاربران دستگاه رطوبت ساز نسبت به آن بی‌توجه هستند، استفاده بیش از اندازه از دستگاه بخور است. این امر به رشد بیشتر کپک و باکتری کمک کرده و خطراتی برای سلامتی انسان به وجود می‌آورد. رشد باکتری می‌تواند باعث ایجاد سرفه و سرماخوردگی شود.

تمیز کردن و نگهداری از مخزن بخور، اهمیت بسیاری دارد. دستگاه رطوبت ساز می‌تواند به شکل بالقوه مواد معدنی و میکروارگانیسم‌هایی را منتشر کنند. این مواد مضر نیستند اما می‌توانند برای افرادی که به آسم مبتلا هستند، مشکل ایجاد کنند. برای پیشگیری از این موضوع شما می‌توانید از آب تصفیه شده یا آب مقطر برای دستگاه رطوبت ساز استفاده کنید.

انواع دستگاه بخور

برای خرید دستگاه بخور باید به مساحت فضای مورد نظر، میزان رطوبت مورد نیاز و بودجه خود توجه داشته باشید. در ادامه به چند مدل از دستگاه‌های بخور اشاره می‌کنیم:

 • دستگاه بخور سرد و گرم
 • بخور ماورای صوت. دستگاه معمولی بخور سرد و گرم برای ایجاد بخار و رطوبت از نیروی الکتریسیته استفاده می‌کنند. در دستگاه رطوبت ساز ماورای صوت، از ارتعاشات صوتی به جای الکتریسیته استفاده می‌شود.
 • بخور پروانه‌ای. در این دستگاه دیسک‌هایی تعبیه شده که عمل تبخیر آب را انجام می‌دهند.
 • بخور مرکزی. دستگاه رطوبت ساز مرکزی نسبت به دیگر دستگاه‌ها ابعاد بزرگ‌تری داشته و به سیستم تهویه هوای مرکزی متصل می‌شود. این دستگاه بخور برای مکان‌های بزرگ انتخاب مناسبی است.
 • دستگاه تبخیرکننده. عملکرد این دستگاه به این شکل است که هوا درون محفظه‌ای پر از آب که در حال تبخیر شدن است، وارد شده و عمل رطوبت سازی انجام می‌شود.

قیمت انواع دستگاه بخور: خرید بهترین دستگاه بخور با قیمت ارزان

بیشتر بدانید: طریقه استفاده از دستگاه بخور سرد و گرم 

مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد و گرم

آیا با مشکلات مربوط به سینوس مواجه هستید؟ آیا معمولاً شب‌ها هنگام خواب خروپف می‌کنید؟ آیا می‌خواهید هوایی را که در خانه یا محل کار خود تنفس می‌کنید، بهبود بخشید؟ آیا می‌دانستید بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از دستگاه بخور برای کاهش میزان آلودگی در ساختمان‌های خود استفاده می‌کنند؟ استفاده از دستگاه‌های بخور سرد و خنک در خانه یا محل کار، روشی عالی برای بهبود کیفیت رطوبت هوا است. با ما همراه باشید تا با مزایای استفاده از دستگاه‌های بخور آشنا شویم.

استفاده از دستگاه بخور برای مشکل سینوس

اگر در مجاری بینی احساس گرفتگی دارید، اگر گلودرد داشته و یا دردهای سینوسی را تجربه می‌کنید، استفاده از بخور سرد به بهبود وضعیت شما کمک خواهد کرد. التهاب سینوزیت و بافت بینی زمانی اتفاق می‌افتد که مخاط بینی شما چسبناک و غلیظ شود. به همین ترتیب مسیر عبور هوا در بینی مسدود شده و هنگام ملتهب شدن سینوزیت، تنفس از طریق بینی سخت خواهد شد.

کاهش رطوبت هوا در فصل زمستان باعث ایجاد ناراحتی در سینوس‌ها و خشک شدن آن‌ها می‌شود. بخور سرد کمک می‌کند تا مخاط ضخیم در بینی، نازک و ضعیف شده و التهاب برطرف شود.

کاهش عوامل ایجادکننده بیماری آسم

آسم یک بیماری تنفسی شایع در جهان است که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد، کمک به کاهش علائم آسم است. افرادی که از مشکلات تنفسی مانند آسم رنج می‌برند، باید همواره هوای مرطوب تنفس کنند. هوای مرطوب نقش مهمی در کاهش حملات آسم دارد.

یکی از دلایل حملات آسم، خشک بودن مجاری تنفسی بیمار است. این خشکی، تورم و التهاب مجاری تنفسی باعث سرفه‌های مداوم و کوتاه شدن نفس‌های شخص می‌شود. هنگامی که از دستگاه رطوبت ساز استفاده می‌کنیم، رطوبت بیشتری به هوایی که بیمار در آن نفس می‌کشد، اضافه می‌کنیم. این دستگاه مجاری تنفسی شخص را در اصطلاح، روغن‌کاری می‌کند.

کمک به سلامت پوست

حساسیت‌های پوستی مانند اگزما به دلیل خشکی هوا ایجاد می‌شوند. این وضعیت در صورت خشک بودن آب و هوا نیز بدتر خواهد شد. اگر پوست خشکی دارید و از حساسیت‌های پوستی در امان نیستید، استفاده از دستگاه بخور، گزینه مناسبی است. قرار گرفتن در معرض هوای خشک، رطوبت پوست را از بین می‌برد. به این ترتیب پوست دچار خشکی، ترک، خارش و حساسیت خواهد شد.

استفاده از دستگاه رطوبت ساز برای مقابله با ویروس

ویروس‌ها می‌توانند چندین ساعت خارج از بدن انسان زنده بمانند. بخور سرد به شما کمک می‌کند تا در فصل بیماری‌های ویروسی مانند آنفولانزا، سالم بمانید. وقتی فردی به آنفولانزا مبتلا می‌شود، این ویروس در هوای خانه پخش می‌شود. اگر هوای خانه خشک باشد، شما مکانی عالی برای زنده ماندن ویروس‌ها و میکروب‌ها فراهم کرده‌اید.

توجه داشته باشید که برای جلوگیری از گسترش میکروب‌ها و ویروس‌ها، میزان رطوبت هوای خانه شما باید بین 40 تا 50 درصد باشد. رطوبت هوا باعث مرطوب شدن مژک‌های داخل بینی نیز می‌شوند. به این ترتیب مجاری تنفسی در برابر باکتری‌ها، ذرات گرد و غبار، ویروس‌ها و... محافظت می‌شوند.

بخور سرد،لیست قیمت انواع دستگاه بخور خانگی توانی نو

بیشتر بدانید: بهترین دستگاه بخور برای نوزادان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

آیا می‌دانستید دستگاه بخور از صدای شما محافظت می‌کند؟

برای شما هم اتفاق افتاده که صبح‌ها بعد از بیدار شدن با صدایی خشن یا ضعیف صحبت کنید؟ خشکی هوا باعث گرفتگی صدا می‌شود. هنگام خواب بافت گلو، مایعات را جمع کرده و باعث می‌شود تا صدای شما گرفته‌تر و چشم‌هایتان نیز پف کنند. یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود این وضعیت، استفاده از دستگاه‌های بخور است. همچنین این دستگاه به کاهش خروپف نیز کمک می‌کند.

پیشگیری از ایجاد آلرژی و حساسیت

افراد زیادی در معرض ابتلا به بیماری‌ها و واکنش‌های آلرژیک هستند. اگر شما هم به این گروه تعلق دارید، اطمینان حاصل کنید که هوای خانه شما به مواد حساسیت‌زا آلوده نباشد.

دستگاه‌های بخور با فیلترهای ضد میکروبی و بهداشتی، هوا را مرطوب کرده و فیلتر می‌کنند. این امر از ایجاد آلرژی جلوگیری می‌کند. توجه داشته باشید برای کارایی بهتر، تمیز کردن منظم دستگاه و فیلتر امر مهمی محسوب می‌شود.

افزایش سرعت بهبودی

با استفاده از دستگاه‌های بخور می‌توانید مدت زمان بهبودی و دوره نقاهت بیماری خود را کاهش دهید. بخور سرد در این شرایط، گزینه مناسب‌تری نسبت به بخور گرم است.

کاهش و رفع سردرد

کمبود اکسیژن و کاهش رطوبت یکی از عوامل بروز سردرد است. کمبود خواب، استرس و... همیشه عوامل اصلی ایجاد سردرد محسوب نمی‌شوند. گاهی اوقات هوای نامطلوب در خانه نیز باعث ایجاد سردردهای شدید خواهد شد. با کاهش یا افزایش رطوبت، میزان سطح اکسیژن نیز تغییر می‌کند. برخی از کارشناسان بر این باور هستند که تغییر سطح اکسیژن هوا بر روی کیفیت تنفس تأثیرگذار است.

در واقع رگ‌های خونی برای جبران کمبود اکسیژن شروع به انبساط یا انقباض می‌کنند. این واکنش‌ها باعث فشرده شدن رشته‌های عصبی شده و در نهایت باعث به وجود آمدن سردرد می‌شود. دستگاه بخور نقش مهمی در پیشگیری از بروز بعضی از انواع سردرد دارد.

جلوگیری از خشک شدن و خونریزی بینی

دستگاه رطوبت ساز سرد از خونریزی بینی جلوگیری می‌کند. یکی از دلایل اصلی خونریزی بینی بدون دلیل، خشک بودن هوا است. این امر باعث خشک شدن مخاط داخلی بینی شده و در نهایت تحریک بینی به خونریزی آن منجر می‌شود.

کاهش اثرات بیماری‌های تنفسی و ریوی

با استفاده از دستگاه بخور اثرات بیماری‌های تنفسی مانند آسم، آنفولانزا و... را کاهش دهید. استفاده از دستگاه رطوبت ساز برای بیماران مبتلا به انسداد مزمن ریوی مفید واقع می‌شود. ایجاد رطوبت خشکی ناشی از بافت برونشیول را کاهش می‌دهد.

توجه داشته باشید که اگر به بیماری تنفسی خاصی مبتلا هستید، قبل از خرید دستگاه‌های بخور سرد یا گرم با پزشک خود مشورت کنید. دستگاه‌های بخور سرد و گرم هر کدام مزایای متفاوتی دارند. معمولاً از دستگاه بخور گرم در فصل‌های سرد و از بخور سرد در فصل گرم استفاده می‌شود.

انواع دستگاه بخور مناسب برای اتاق نوزادان و اطفال

بیشتر بدانید: فاصله دستگاه بخور با نوزاد و کودک چقدر باید باشد؟

دستگاه بخور سرد بهتر است یا گرم؟

هر دو دستگاه رطوبت ساز سرد و گرم، گزینه‌های خوبی برای افزایش رطوبت و کاهش خشکی هوا هستند. اگر در خانه کودک یا حیوان خانگی دارید، استفاده از بخور سرد، انتخاب مناسب‌تری است. دستگاه‌های بخور سرد در رطوبت رسانی به هوا به اندازه دستگاه‌های بخور گرم مؤثر هستند. تنها نکته‌ای که نسبت به دستگاه بخور سرد مطرح می‌شود، پخش شدن ذرات و قطره‌های آب در فضای خانه است. به همین دلیل این قطره‌ها قادر به فراهم کردن زمینه لازم جهت رشد و گسترش باکتری‌ها و قارچ‌ها خواهد شد. با توجه به این موضوع شستشو و تمیز کردن محفظه بخور سرد، از بروز این مشکل پیشگیری خواهد کرد. با تمیز کردن مخزن دستگاه رطوبت ساز از تجمع املاح و رشد باکتری، میکروب و کپک جلوگیری می‌شود.

 

خرید دستگاه بخور

هنگام خرید دستگاه بخور به فضای مورد نظر خود توجه داشته باشید. دستگاه‌های بخور در سایزها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. همچنین در صورت ابتلا به بیماری‌های تنفسی مانند آسم یا التهاب مجاری تنفسی، انتخاب دستگاه بخور مناسب، امر مهمی محسوب می‌شود.

برای خرید دستگاه بخور سرد و گرم از وب‌سایت فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو که در زمینه فروش تجهیزات پزشکی است با خیالی آسوده اقدام نمایید. شما می‌توانید برای خرید تجهیزاتی مانند دستگاه فشارخون، تب‌سنج، اکسیژن ساز، تشک مواج، دستگاه تصفیه هوا، ماساژور و... از وب‌سایت توانی نو خریداری نمایید.

 

مدل‌های مختلف دستگاه بخور

در تجهیزات پزشکی توانی نو مدل‌های مختلفی از انواع دستگاه بخور سرد به همراه مشخصات و قیمت موجود است. در ادامه به بعضی از این مدل‌ها اشاره کوتاهی خواهیم داشت.

 • بخور سرد مکسی مدل NK-3
 • بخور سرد مکسی مدل NK-30
 • بخور سرد امسیگ مدل US488
 • بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B1
 • بخور سرد وکتو مدل HQ-UH812K
 • بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B2
 • بخور سرد اولتراسونیک مدل US424
 • بخور سرد اولتراسونیک مدل US422
 • بخور سرد باسئوس مدل DHYN
 • بخور سرد اولتراسونیک مدل US456-PLUS

خرید اینترنتی دستگاه بخور و رطوبت ساز خانگی از توانی نو

خرید اینترنتی دستگاه بخور (رطوبت ساز) خانگی سرد و سرد و گرماز توانی نو، امکان مقایسه دقیق بین مدل ها و برند های با کیفیت بازار را به وجود می آورد. بخور می‌تواند به کاهش علائم آلرژی و بهبود وضعیت سلامت غشاهای مخاطی مجاری تنفسی کمک کند. با این حال اگر دستگاه بخور به درستی نگهداری نشود این امکان وجود دارد که باعث بدتر شدن علائم آلرژی شود؛ همچنین ممکن است باعث بروز بیماری‌های دیگر و زمینه‌ساز رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها شود. خرید آنلاین از توانی نو با امکان ارسال سریع و به موقع به مصرف کنندگان و همکاران، مزیتی با ارزش است.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp