این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

دستگاه بخور و رطوبت ساز

دستگاه مرطوب کننده هوا یا بخور در دو نوع سرد و گرم می باشند. دستگاه های بخور سرد برای مرطوب سازی فضاهای بزرگ و منازل مناسب می باشند، بخور سرد نسبت به بخور گرم ایمن تر است و برای استفاده در مکان هایی که در دسترس کودکان است،مناسب تر می باشد.دستگاه های بخور گرم، با توجه به از بین رفتن میکروب ها در دمای بالا سالم تر بوده اما نسبت به دستگاه های بخور سرد فضای کمتری را مرطوب می کنند و برای استفاده در اتاق و محل کار مناسب می باشند. برخی از دستگاه های بخور قابلیت ایجاد بخور گرم و سرد را هم زمان دارند و به مصرف کننده قدرت انتخاب می دهند تا تا از بخور سرد یا گرم استفاده کند.

کنترل سطح رطوبت در خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. وتوصیه می شود که رطوبت هوای خانه، بین 30 تا 50 درصد حفظ شود.نمونه ای از بهترین دستگاه های بخور را در پایین میتوانید مشاهده و یا خریداری کنید.

دستگاه بخور یکی از تجهیزات پیشرفته‌ای است که رطوبت فضای اطراف را تأمین می‌کند. پخش رطوبت مهم‌ترین عملکرد این دستگاه است. از این طریق خشکی هوا کاسته می‌شود. بسیاری از عوارضی که به آن دچار می‌شویم، مانند خشکی بینی، گلو و پوست به دلیل خشک بودن هوا اتفاق می‌افتد. همچنین علائم سرماخوردگی و آنفولانزا نیز با خشکی هوا در ارتباط است. زمانی که دستگاه بخور را در محیط اطراف خود روشن می‌کنید، این علائم کاهش می‌یابند. برای جلوگیری از ایجاد همچنین مشکلاتی کافی است تا در مورد نحوه کار این دستگاه اطلاعاتی را به دست آورید.

دستگاه بخور و رطوبت ساز:خرید بهترین دستگاه بخور با قیمت ارزان -02

دستگاه بخور چه فوایدی دارد؟

این دستگاه به عنوان نوعی مرطوب کننده طبیعی است. از آن برای بین بردن خشکی پوست و اندام‌های داخلی بدن استفاده‌های فراوانی می‌شود. برخی از مزیت‌های دستگاه بخور را در زیر فهرست می‌کنیم.

 • تسکین دهنده تارهای صوتی تحریک‌شده در اثر خشکی هوا
 • آرام کردن سرفه‌های خشک و مداوم
 • از بین بردن تحریکات بینی و گلوی خشک
 • ایجاد رطوبت در پوست‌های خشک
 • ترمیم کردن لب‌های ترک‌خورده در اثر خشکی هوا
 • کاهش سردرد با ایجاد رطوبت در سینوس‌ها

این علائم زمانی بروز می‌کنند که محیط اطراف شما دارای رطوبت کافی نیست. در فصل زمستان این علائم را ممکن است بیشتر از هر فصل دیگری مشاهده کنید. به همین دلیل دستگاه بخور بهترین گزینه برای درمان خشکی بدن است.

 

دستگاه بخور گرم  یا مرطوب کننده‌ هوای گرم

همانطور که از اسم این دستگاه‌های بخور مشخص است، گرمای هوای اطراف شما از این طریق حفظ می‌شود. به همین دلیل در زمستان بسیار مفید هستند. نحوه کار این دستگاه بخور به گونه‌ای است که آب را به نقطه جوش می‌رساند. در این صورت بخارآب ایجاد می‌شود. بخار مورد نظر با جریان هوای گرم در کل فضا پخش می‌شود. در نتیجه رطوبت مورد نظر تامین خواهید شد.

دستگاه بخور سرد یا مرطوب کننده‌ هوای سرد

انتخاب نوع دستگاه بخور تا حدود زیادی به شرایط جسمی شما بستگی دارد. مرطوب کننده‌های هوای سرد ممکن است فضای اتاق شما را سردتر کنند. با ایجاد باد خنک در محیط داخلی، رطوبت مورد نظر تأمین می‌شود. به دلیل نوسانات درجه حرارت در طول سال استفاده از این دستگاه‌های مرطوب کننده هوا گزینه مناسبی است.

دستگاه بخور اولتراسونیک


این دستگاه مرطوب کننده هوا نوعی لرزش را با امواج مافوق صورت ایجاد می‌کند. در اثر این امواج بخار خنک ایجاد میشود. در دستگاه بخور مافوق صوت به جای فن از امواج صوتی استفاده می‌شود. قطرات آب ایجاد شده از این طریق به محیط اطراف وارد می‌شوند. در نتیجه رطوبت هوا از این طریق ایجاد خواهد شد.

دستگاه بخور اولتراسونیک،قیمت و خرید دستگاه بخور اولتراسونیک-01

یک دستگاه بخور تا چه اندازه ظرفیت دارد؟ 


ظرفیت هر کدام از دستگاه‌های بخور با یکدیگر متفاوت است. برای اینکه بتوانید متوجه ظرفیت رطوبتساز خود شوید کافی است تا به مخزن آب آن توجه کنید. این امر نشان می‌دهد مخزن آب تا چه زمانی پر است. در حالت کلی ظرفیت این نوع از دستگاه‌ها از 1 تا 4 گالن است. با این حال برخی از دستگاه‌های بخور مانند دستگاه مرطوب کننده هوای مرکزی برای مدت طولانی‌تری می‌تواند آب را در خود نگه دارد.

 

دستگاه بخور و رطوبت ساز:خرید بهترین دستگاه بخور با قیمت ارزان 

برای خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز باید میزان مساحت محیطی که دستگاه در آن قرار می گیرد و نیز انتظارات خود از دستگاه را درنظر بگیرید.امروزه با پیشرفت اینترنت و تکنولوژی شما می توانید تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه بخور و رطوبت ساز ، ویلچر و...مورد نیاز خود را به صورت اینترنی و آنلاین از فروشگاه تجهیزات پزشکی توان نو خریداری کنید.

 

فیلم  دستگاه بخور و رطوبت ساز هوا خانگی

 

خشکی هوایی که در آن نفس می‌کشیم؛ بسیار مضر و آسیب‌زننده است. اگرچه هوای بسیار مرطوب نیز با سیستم‌تنفسی ما سازگاری مناسبی ندارد؛ اما وجود میزان مناسبی از رطوبت در هوای تنفسی نیز از الزامات است. در این‌صورت تنفس به‌آسانی و با کارایی مناسبی انجام می‌شود. اگر رطوبت عادی هوا ناچیز باشد؛ چگونه می‌شود میزان آن را افزایش داد؟

دریافت هوای سالم و پاکیزه

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، جدیدترین و مدرن‌ترین دستگاه بخور و رطوبت ساز تولید و روانه بازار شده‌اند. شما با خرید یکی از انواع آن‌ها فرصت دارید که هوای تنفسی خود را در کیفیت فوق‌العاده‌ای قرار دهید. از طرفی با دریافت رطوبت موجود تقریباً مطمئن هستید که هوای دریافتی سالم و عاری از هر نوع میکروب و آلودگی است. این در‌حالی است که حتی احتمال آلودگی در هوای عادی تنفسی نیز وجود دارد.

بهره‌مندی از رطوبت‌متعادل

به‌همان اندازه که خشکی هوا در ایجاد مشکلات و نواقص موثر است؛ رطوبت بیش‌از اندازه نیز مضر است! بنابراین میزان رطوبت‌خانه، محل‌زندگی و کار باید همواره در تعادل باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌ها، تجهیزات مدرنی مانند دستگاه بخور و رطوبت ساز، دائماً در حال سنجش میزان رطوبت محیط هستند.

چنین قابلیتی یک عملکرد هوشمند و خودکار را برای آن‌ها فراهم کرده‌است. در این‌صورت سیستم قابلیت دارد که هر زمان که تشخیص می‌دهد میزان رطوبت کمتر یا بیشتر از حد تعادل است؛ سیستم را روشن کند و محیط را در جهت تعادل پیش ببرد.

استفاده آسان و کاربردی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر محصولی باید کاربرد آسان آن باشد. فایده دستگاه‌های فوق پیشرفته‌ای که کاربران هنگام استفاده از آن به زحمت می‌افتند، چیست؟

قیمت دستگاه بخور و رطوبت ساز دقیقاً به همین علت نسبتاً مناسب است. درواقع کارایی مناسب چنین سیستم‌هایی آن‌ها را پرفروش کرده‌است و آن‌ها را در ردیف بهترین‌ها قرار داده‌است. جهت کار با دستگاه تنها کافی است که آن را روشن کنید و تنظیمات آن را در حالت خودکار قرار دهید. از این پس هوایی با کیفیت فوق‌العاده را در اختیار دارید.

یکی دیگر از امکاناتی که کارایی دستگاه بخور و رطوبت ساز را افزایش می‌دهد؛ قابلیت پاکسازی راحت آن است. همچنین اگر دستگاه قابلیت جابجایی داشته‌باشد؛ بهتر است از مکانیزم ساده‌ای جهت انتقال دستگاه استفاده کند.

 

دستگاه بخور اولتراسونیک،قیمت و خرید دستگاه بخور اولتراسونیک-03

 

نکات مورد توجه هنگام خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز

اینکه دستگاه بخور و رطوبت ساز را برای چه متراژی استفاده می‌کنید؛ بسیار مهم است! گاهی مساحت یک اتاق کافی است؛ گاهی نیاز به مرطوب ساختن محیط کامل خانه دارید. بنابراین هنگام خرید باید به محیطی که قصد بخور دادن آن را دارید؛ توجه کنید.

اگر نمونه‌های پر سروصدا شما را اذیت می‌کنند یا در خانه بیماری دارید که به بیماری‌های تنفسی مانند آسم مبتلا هستند؛ حتماً هنگام خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز به ویژگی‌های دستگاه توجه کنید. گاهی ممکن‌است قابلیت‌های خاصی برای بیماری تنفسی نامناسب باشد.

قیمت دستگاه بخور و رطوبت ساز بستگی زیادی به قابلیت‌های آن دارد. بنابراین سیستم‌هایی با فناوری‌های نوین و امکانات خاص، قیمت‌های به‌مراتب بیشتری دارند. اگر به‌دنبال نمونه‌های فوق‌العاده پیشرفته و مدرن هستید؛ باید هزینه‌های بیشتری را پرداخت کنید.

مشاهده بیشتر
% حراج 10 دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-JS826

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-JS826

 • 1,620,000تومان
 • 1,460,000 تومان
% حراج 13 دستگاه بخور سرد امسیگ مدل US488

دستگاه بخور سرد امسیگ مدل US488

 • 980,000تومان
 • 850,000 تومان
% حراج 10 دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-602

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-602

 • 1,080,000تومان
 • 975,000 تومان
% حراج 10 بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B1

بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B1

 • 1,175,000تومان
 • 1,060,000 تومان
% حراج 10 بخور سرد وکتو مدل HQ-UH812K

بخور سرد وکتو مدل HQ-UH812K

 • 1,152,000تومان
 • 1,040,000 تومان
% حراج 10 بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B2

بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B2

 • 1,272,000تومان
 • 1,145,000 تومان
% حراج 10 بخور سرد وکتو مدل HQ-602A

بخور سرد وکتو مدل HQ-602A

 • 1,150,000تومان
 • 1,040,000 تومان
% حراج 11 دستگاه بخور صورت امسیگ مدل FC 16

دستگاه بخور صورت امسیگ مدل FC 16

 • 950,000تومان
 • 845,000 تومان
% حراج 12 دستگاه بخور اولتراسونیک سرد US424

دستگاه بخور اولتراسونیک سرد US424

 • 1,280,000تومان
 • 1,130,000 تومان
% حراج 2 دستگاه بخور اولتراسونیک سرد US422

دستگاه بخور اولتراسونیک سرد US422

 • 800,000تومان
 • 785,000 تومان
% حراج 12 دستگاه بخور اولتراسونیک سرد US456-PLUS

دستگاه بخور اولتراسونیک سرد US456-PLUS

 • 1,506,000تومان
 • 1,320,000 تومان