بنر هدر دسکتاپ

سوند

مرتب سازی :

سوند:خرید انواع سوند ادراری،سوند معده،کیسه ادرار و کاندوم شیت زیر قیمت

خرید انواع سوند (کاتتر) فولی سوند نلاتون،سوند.سیلیکونی معمولی و سوند آنتی باکتریال سوند ادراری،سوند معده یا NGT،کاندم شیت و کیسه ادرار با بهترین قیمت به صورت اینترنتی از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو با ارسال سریع و ضمانت اصالت و کیفیت کالا به سراسر ایران امکان پذیر است.وسیله‌ای کمک پزشکی است که با اهداف مختلفی (معمولاً تخلیه ادرار) در درون مجاری اداری و مثانه قرار می‌گیرد. عملیات قرار دادن سوند در مثانه را در علم پزشکی کاتتراسیون یا سونداژ می‌گویند و روشی کاربردی برای رفع مشکلات ادراری و کمک به بیماران در شرایط خاص است. در صورتی که بیمار به دلایل مخلتف مانند جراحی و... نتواند برای مدتی به دستشویی برود، به کمک این وسیله و کیسه ادرار می‌توان به صورتی کاملاً بهداشتی ادرار را از بدن بیمار خارج نمود. در این مطلب قصد داریم کاربردهای مختلف این محصول و همچنین انواع سوند ادراری را به شما معرفی کنیم.

 

سوند:خرید انواع سوند ادراری،سوند معده،کیسه ادرار و کاندوم شیت زیر قیمت-01

 

کاربرد سوند در علم پزشکی

در علم پزشکی ممکن است با اهداف مختلفی از سوند استفاده شود. سوند در واقع یک لوله نازک تو خالی است که به درون مثانه بیمار وارد و در آنجا فیکس می‌شود. این لوله نازک عموماً منعطف و نرم است تا فرآیند کار گذاشتن آن و نگه داشتن آن در مثانه دشوار نباشد. البته انواع کاتتر موجود برای اهداف مختلف تولید می‌شوند که در اینجا به برخی اهداف آن اشاره خواهیم نمود:

تخلیه مثانه بیماران

در صورتی که بیماران بستری در خانه یا بیمارستان به دلیل عدم توانایی در راه رفتن نتوانند به دستشویی مراجعه کنند، وصل کردن سوند به بیمار، یکی از راه‌های تخلیه مثانه وی خواهد بود؛ این کار برای برخی بیماران در بیمارستان‌ها انجام می‌شود. رایج‌ترین نوع کاتتر نیز همین سوندهای ادراری هستند که به یک کیسه ادرار متصل می‌شوند و می‌توانند به صورت موقت یا دائم مورد استفاده قرار بگیرند. برخی بیماران مبتلا به سنگ مثانه نیز باید به صورت روزانه از این وسیله استفاده نمایند.

گرفتن نمونه ادرار استریل

گاهی نمونه گیری برای آزمایش ادرار شرایط سخت‌تری دارد که نیازمند جمع آوری ادرار از درون مثانه خواهد بود. به عنوان مثال زمانی که یک خانم در دوران قاعدگی نیاز به آزمایش ادرار داشته باشد، به کمک سوند می‌توان ادرار موجود در مثانه را به صورت استریل تخلیه و جمع آوری نمود. همچنین آقایانی که دچار عفونت ادراری می‌شوند نیز ممکن است برای ارائه نمونه ادرار درون مثانه از این روش استفاده نمایند.

اندازه‌گیری ادرار باقی‌مانده یا رسوبی

یک روش تشخیص وجود شن یا سنگ در مثانه، اندازه گیری میزان ادرار در مثانه بعد از عمل دفع ادرار است. در این حالت پس از دفع ادرار بیمار، یک سوند مخصوص به درون مثانه هدایت شده و باقی مانده ادرار را به بیرون می‌کشد و بدین وسیله می‌توان مقادیر باقی مانده را اندازه گیری نمود.

موارد بی اختیاری ادرار

زمانی که بیماران بستری در مراکز درمانی دچار بی اختیاری ادرار شده باشند و یا برای بیمارانی که در اغما هستند و کنترلی بر ادرار خود ندارند، کار گذاشتن سوند می‌تواند بهترین راهکار برای خروج ادرار از مثانه باشد.

قبل و بعد از عمل جراحی

برای بیمارانی که نیاز به عمل جراحی دارند، پیش از آغاز عمل و بیهوشی بیمار، سوند ادراری را به وی وصل می‌کنند و این سوند تا پایان ریکاوری و حتی گاهی تا پایان نقاهت به بیمار متصل خواهد بود.

تخلیه مثانه جهت آزمایش

برخی از آزمایشات تشخیص در عارضه‌های مربوط به مجاری ادراری، نیاز به تخلیه کامل مثانه دارند و دفع ادرار بیمار به تنهایی برای این کار کافی نخواهد بود. به همین خاطر پیش از انجام چنین آزمایشاتی باید به وسیله انواع سوند ادراری، تمام ادرار موجود در مثانه بیرون کشیده شود و سپس آزمایش انجام گیرد.

 

سوند:خرید انواع سوند ادراری،سوند معده،کیسه ادرار و کاندوم شیت زیر قیمت-02

 

انواع سوند ادراری

همانطور که اشاره شد، سوندها با وجود تمام تشابهاتی که دارند، اما بر اساس کاربردشان به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در یک دسته بندی کلی می‌توان آن‌ها را به سه دسته زیر تقسیم نمود:

  1. سوند نلاتون: کاتترهای نلاتون یا Nelaton Catheter سوندهای یکبار مصرفی هستند که برای استفاده کوتاه مدت کاربرد دارند و معمولاً در بیمارستان‌ها برای بیمارانی که عمل جراحی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی دیگر از کاربردهای سوند نلاتون در مواقعی است که مجرای ادراری بیمار مسدود شده و امکان تخلیه به صورت طبیعی وجود ندارد. کاتترهای یکبار مصرف همانطور که از نام‌شان پیداست، پس از هر بار تخلیه باید تعویض شوند.
  2. سوند فولی: کاتترهای فولی یا Foley Catheter انواع دیگری از سوندها هستند که در اشکال دو شاخه و سه شاخه تولید می‌شوند. این سوندها بر خلاف نلاتون‌ها برای مدت طولانی‌تری در مثانه می‌مانند و از این رو به آن‌ها سوندهای دائمی نیز گفته می‌شود. جنس این سوندها اغلب از مواد آنتی باکتریال است که احتمال عفونت ادراری را کاهش دهد و تفاوت آن با دیگر انواع سوند، وجود بالنی کوچک در نوک سوند است که پس از قرارگیری در مثانه به وسیله یک مایع استریل پر می‌شود و مانع از بیرون آمدن سوند خواهد شد.
  3. کاندوم شیت: کاندوم‌شیت‌ها انواع خاصی از سوندها هستند که مخصوص بدن مردان طراحی شده‌اند و مانند کاندوم بر سر آلت آن‌ها کشیده می‌شوند. این نوع سوندها به دلیل سهولت استفاده از طرفداران بیشتری برخوردارند و کاربرد بیشتری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دارند. البته نکته‌ای که درباره این نوع سوند وجود دارد این است که آن‌ها تنها هدایت کننده ادرار هستند و مایعات موجود در مثانه را تخلیه نمی‌کنند. در واقع در این نوع سوندها عمل دفع توسط خود فرد انجام می‌گیرد و تنها به دلیل فضای بسته، ادرار به کیسه مخصوص هدایت می‌شود.

خرید اینترنتی انواع بهترین  سوند از توانی نو

خرید اینترنتی انواع سوند ادراری و کیسه ادراری مخصوص استفاده در مراکز درمانی و مصارف خانگی در تجهیزات پزشکی توانی نو برای شما به راحتی چند کلیک اکان پذیر است.مزیت هایی که در توانی نو میتوانید از آنها برخوردار شوید شامل اطمینان از خرید با بهترین قیمت،ارسال سریع،تضمین اصالت و نیز امکان سفارش گذاری تلفنی است.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp