بنر هدر دسکتاپ

بهترین و دقیق‌ترین دستگاه قند خون و مارک آن

بهترین و دقیق‌ترین دستگاه قند خون و مارک آن
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/09/29 0 نظر

استفاده از دستگاه تست قند خون به صورت مرتب برای کسایی که دیابت دارند بسیار با اهمیت می باشد، انواع مختلفی با نام و برندهای مختلف در بازار وجود دارد که در ادامه این مقاله در رابطه با خرید و بهترین دستگاه های اندازه گیری بیشتر صحبت خواهیم کرد...

اگر دیابت دارید و لازم است به طور مرتب سطح قند خون خود را اندازه ‌بگیرید، داشتن یک دستگاه تست قند خون در منزل سودمند خواهد بود. دستگاه قند خون ماشینی است که برای سنجش میزان گلوکز موجود در خون استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه آسان است و می‌توان آن را با آموزش‌های اولیه به کار برد. دستگاه سنجش قند خون با نام‌ها و برندهای مختلفی در بازار موجود است. در این مقاله قصد داریم در مورد این محصول بیشتر توضیح دهیم و راهنمایی‌هایی جهت استفاده، انتخاب و خرید بهترین دستگاه اندازه‌گیری قند خون ارائه دهیم.

 

بهترین و دقیق‌ترین دستگاه قند خون و مارک آن-01

 

بیشتردانید: آیا دستگاه فشار خون دیجیتالی دقیق است؟

 

انواع دستگاه قند خون

دستگاه قند خون در انواع مختلفی وجود دارد. رایج‌ترین انواع دستگاه سنجش قند خون عبارت‌اند از: دستگاه‌های تهاجمی، غیرتهاجمی و دستگاه‌های CGN. در ادامه بیشتر به این دستگاه‌ها می‌پردازیم.

دستگاه سنجش قند خون تهاجمی

هنگام استفاده از دستگاه‌های تهاجمی باید از سوزن استفاده کرد. در این نوع دستگاه برای سنجش میزان قند خون علاوه بر سوزن به نوار تست نیز نیاز است. این نوع از نظر دقت سنجش از سایر دستگاه‌ها بهتر است.

دستگاه‌های غیرتهاجمی

دستگاه‌های غیرتهاجمی همان‌طور که از نامشان پیدا است برای سنجش قند خون به رگ یا پوست آسیب (حتی در حد سوزن) نمی‌زنند. در این نوع دستگاه‌ها برای اندازه‌گیری میزان قند خون از تماس دستگاه با پوست استفاده می‌شود.

دستگاه‌های CGN

دستگاه‌های CGN نوع دیگری از دستگاه‌های سنجش قند خون هستند. در این نوع دستگاه‌ها سنجش با استفاده از سنسورها و سیستم‌های هوشمند انجام می‌شود. دستگاه‌های CGN با سنسورهایی عمل می‌کنند که روی بازوی بیمار قرار داده می‌شود. به این مدل دستگاه، دستگاه پایش و سنجش مداوم نیز گفته می‌شود. دستگاه‌های یادشده برای سنجش مداوم میزان قند خون مناسب هستند و برای بیماری به کار می‌روند که لازم است سطح قند خونشان دائماً اندازه‌گیری شود. این دسته از دستگاه‌های سنجش قند خون در مواردی خطا دارند و دقت اندازه‌گیری‌شان از دستگاه‌های تهاجمی کمتر است.

محصولات مرتبط

انواع دستگاه قند خون-02

 

بیشتربدانید: خود مراقبتی و ابزار‌های مورد نیاز آن؟

 

دستگاه قند خون سخنگو

این نوع دستگاه‌ها برای افرادی طراحی شده است که به دلایلی از جمله نابینایی نمی‌توانند از دستگاه‌ها و نمایشگرهای عادی استفاده کنند. این مدل دستگاه‌ها را می‌توان با صدای موردنظر تنظیم کرد و تمام کارهای آن را به‌صورت صوتی انجام داد.

دستگاه اندازه‌گیری قند و فشار با هم

امروزه دستگاه‌های چندمنظوره‌ای اختراع شده است که به کمک آن می‌توان علائم حیاتی گوناگون را همزمان سنجید. برای مثال می‌توان به دستگاه‌های چندمنظوره‌ای اشاره کرد که علاوه بر سنجش میزان قند خون برای سنجش سایر موارد پزشکی نیز کاربرد دارند. استفاده از این نوع دستگاه‌ها سهولت و مزیت‌های زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به‌صرفه جویی در هزینه‌ها اشاره کرد.

 

دستگاه اندازه‌گیری قند و فشار با هم-03

 

بیشتربدانید: انواع آزمایش قند خون و بهترین راه کنترل آن؟

 

میزان نرمال قند خون چقدر است؟

میزان نرمال قند خون در ساعات مختلف روز کمی تغییر می‌کند. میزان طبیعی قند خون برای افراد ناشتا کمتر از mg/dl 99 است. اگر این میزان از 126 واحد بیشتر شود فرد در محدودۀ دیابت قرار می‌گیرد. اگر میزان قند خون بین 100 تا 125 واحد باشد فرد مستعد دیابت است. لازم به ذکر است میزان نرمال قند خون به سن و مشخصات هر فرد بستگی دارد. میزان یادشده برای افراد بزرگسال و در حالت ناشتا صادق است. میزان نرمال این فاکتور با توجه به شرایط خاص هر فرد، کمی بالا و پایین می‌شود.

لزوم استفاده از دستگاه قند خون

اندازه‌گیری منظم قند خون برای افرادی که در معرض دیابت قرار دارند، ضروری است. این کار همچنین برای افرادی که انسولین مصرف می‌کنند و تحت درمان هستند، لازم است. کسانی که سابقۀ بیماری دیابت یا افت قند خون داشته‌اند نیز بهتر است به‌صورت منظم میزان قند خون خود را اندازه‌گیری کنند.

 

بهترین دستگاه قند خون

دستگاه سنجش قند خون انواع مختلفی دارد که در بخش‌های قبلی مقاله به آن اشاره شد. لازم به ذکر است انتخاب مدل دستگاه به نوع کاربری آن و نیز نیاز مصرف‌کننده بستگی دارد. شما می‌توانید جهت انتخاب بهترین نوع دستگاه سنجش قند خون با ما در ارتباط باشید. در ادامه بیشتر در مورد برندهای دستگاه قند خون توضیح می‌دهیم.

 

میزان نرمال قند خون چقدر است؟-04

 

بیشتربدانید: عوارض اضافه وزن و چاقی چیست؟

 

بهترین برندهای خارجی و ایرانی دستگاه قند خون

برخی از مهم‌ترین برندهای ارائه‌دهندۀ دستگاه سنجش قند خون عبارت‌اند از دبرند فری استایل، گلوکوشور، کلورچک تایوان، اینفوپیا و برند امبرس. دستگاه‌های موجود در بازار اغلب ساخت ایالات متحده، ژاپن، کره یا آلمان هستند.

در سال‌های اخیر برخی از برندهای ایرانی نیز به تولید دستگاه قند خون اقدام کرده‌اند که از این جمله می‌توان به آوان اشاره کرد. استفاده از برندهای داخلی در برخی موارد از نظر کیفی در سطح خوبی قرار دارد و این نکته در کنار هزینۀ کمتر این دستگاه‌ها، آن‌ها را به انتخاب مناسبی تبدیل می‌کند.

 

در این قسمت به معرفی چند نمونه از دستگاه‌های سنجش قند خون می‌پردازیم. اولین دستگاهی که قصد معرفی آن را داریم ساخت شرکت آگاماتریکس است و از دستگاه‌هایی محسوب می‌شود که قابلیت هوشمندسازی دارند.

دستگاه قند خون آگاماتریکس Agamatrix Jazz Wireless 2

این دستگاه می‌تواند قند خون را در عرض چند ثانیه محاسبه کند. سنجش قند خون با دستگاه آگاماتریکس تنها با 5/0 میکرولیتر خون انجام می‌شود. این دستگاه می‌تواند به بلوتوث وصل شود و به همین دلیل اطلاعات آن را می‌توان با برنامه‌های مجازی روی گوشی یا لپ تاپ مشاهده و تحلیل کرد.

دستگاه قند خون بیورر GL42

دستگاه بعدی ساخت شرکت بیورر است. این مدل نیز می‌تواند نتیجۀ آزمایش را تنها در عرض 5 ثانیه محاسبه کند. این دستگاه قابلیت تغییر واحد را نیز دارد و می‌توان نتایج را با واحدهای مختلف روی آن مشاهده کرد. از قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به شکاف نوار تست روشن و صفحه‌نمایش بزرگ آن اشاره نمود.

دستگاه قند خون اکان مدل آنکال اکسترا OGM 191

این دستگاه هم قابلیت هوشمندسازی دارد. میزان خون لازم برای سنجش این دستگاه بسیار اندک و در حد 4/0 میکرولیتر است. سرعت اندازه‌گیری این دستگاه نیز بالا است و نتایج آن را می‌توان در کمتر از 4 ثانیه مشاهده کرد. دستگاه قند خون اکان مدل آنکال اکسترا OGM 191 می‌تواند اندازه‌گیری را در بازه‌های زمانی مشخص و دوره‌ای انجام دهد که این قابلیت بررسی و تحلیل نتایج را آسان‌تر می‌سازد. این دستگاه با 10 عدد سوزن و 10 نوار و محلول کنترل ارائه می‌شود.

 

بهترین برندهای خارجی و ایرانی دستگاه قند خون-05

 

بیشتربدانید: چگونه بفهمیم قند خون پایین و یا بالا داریم؟

 

نکاتی در مورد اندازه‌گیری میزان قند خون

ازآنجاکه دقت اندازه‌گیری دستگاه‌های خانگی معمولاً از دقت اندازه‌گیری در آزمایشگاه کمتر است، توصیه می‌کنیم دستگاه خود را در آزمایشگاه و زیر نظر متخصص هم تست کنید. این کار به شما کمک می‌کند دقت دستگاه و ضریب خطای اندازه‌گیری را به دست آورید؛ به‌این‌ترتیب، از بروز اشتباهات بزرگ پیشگیری خواهید کرد.

توصیه می‌شود پیش از استفاده از دستگاه سنجش قند خون از پاک بودن پوست خود اطمینان حاصل کنید؛ آثار قند و گلوکز روی پوست ممکن است دقت اندازه‌گیری را کاهش دهد. این امر خصوصاً در مورد دستگاه‌هایی صادق است که از طریق تماس مستقیم با پوست اندازه‌گیری را انجام می‌دهند.

اگر پوت نازک یا حساسی دارید بهتر است از دستگاه‌هایی استفاده کنید که امکان تنظیم سوزن را دارند. این نوع دستگاه‌ها برای پوست‌های نازک‌تر از سوزن‌های ظریف‌تر و برای پوست‌های کلفت‌تر از سوزن‌های با قطر و عمق بیشتر استفاده می‌کنند.

رطوبت و حرارت بالا به عملکرد دستگاه آسیب می‌زند. توصیه می‌کنیم سوزن و نوارهای دستگاه را دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید. بهتر است از ظروف و بسته‌های دردار برای نگهداری این اقلام استفاده نمایید. محلول کنترل دستگاه قند خون محلولی است که به عملکرد بهتر دستگاه کمک می‌کند. این محلول باکتری‌هایی که گلوکز را تغییر می‌دهند از بین می‌برد و به این صورت از افت دقت سنجش پیشگیری می‌کند.

 

نکاتی در مورد اندازه‌گیری میزان قند خون-06

 

بیشتربدانید: نکات مهمی که باید برای تست قند خون رعایت نمایید!

 

قیمت دستگاه اندازه‌گیری قند خون

دستگاه‌های سنجش قند خون تنوع بالایی دارند. این دستگاه‌ها در مدل‌ها و با برندهای گوناگون در بازار یافت می‌شوند. به دلیل تنوع بالای دستگاه‌های قند خون تعیین قیمتی واحد برای تمام این دستگاه‌ها امکان‌پذیر نیست.

قیمت مدل‌های رایج از 200- 150 هزار تومان شروع می‌شود و تا چند میلیون تومان می‌رود. متأسفانه به دلیل شرایط اقتصادی کشور،  قیمت دستگاه‌ها نوسان دارد. شما می‌توانید جهت آگاهی از قیمت دقیق مدل مدنظر خود با مشاوران ما در توانی نو، در ارتباط باشید.

 

دستگاه سنجش قند خون برای چه کسانی مناسب است؟

این دستگاه برای کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مناسب است. از این دستگاه می‌توان در منزل نیز برای بررسی وضعیت قند خون بیماران دیابتی استفاده کرد. دستگاه سنجش قند خون برای افرادی که به دلایل پزشکی یا ورزشی نیاز دارند قند خون خود را به‌صورت منظم بررسی کنند نیز مناسب است. شما می‌توانید بهترین برندهای ایرانی و خارجی دستگاه قند خون را در فروشگاه آنلاین ما تهیه کنید. کارشناسان ما در توانی نو آمادۀ ارائۀ انواع تجهیزات پزشکی با بالاترین کیفیت هستند. شما می‌توانید جهت تهیۀ بهترین مدل‌های دستگاه قند خون و سایر تجهیزات پزشکی با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما آمادۀ ارائۀ مشاوره و همکاری با اشخاص حقیقی و حقوقی هستند.

 

قیمت دستگاه اندازه‌گیری قند خون-07

 

بیشتربدانید: 14 نکته مهم در خرید دستگاه تست قند خون!

 

جمع بندی و نتیجه گیری

دستگاه قند خون برای سنجش میزان گلوکز خون استفاده می‌شود. این دستگاه برای مراکز درمانی، کلینیک‌ها و افرادی که نیاز دارند قند خون خود را مرتب اندازه بگیرند، لازم است. دستگاه‌های موجود در بازار با نام‌ها و قیمت‌های مختلف وجود دارند که هر مدل قابلیت‌های خود را دارد. شما می‌توانید جهت خرید انواع دستگاه قند خون با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب با ما در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را در این باره از ما بپرسید. کارشناسان ما در توانی نو آمادۀ پاسخگویی و همکاری با شما عزیزان هستند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp