بنر هدر دسکتاپ

نحوه استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی، اداری و خودرو

نحوه استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی، اداری و خودرو
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/06/18 0 نظر

استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای کسانی که ابتلا به بیماری ها و مشکلات گوناگون هستند بسیار ضروریست، همچنین به علت وجود آلودگی هوا در کشور گاهی تنفس بدون این دستگاه، بسیار سخت و دشوار است، در این مقاله از توانی نو به برررسی انواع و نحوه استفاده از آن پرداخته ایم با ما همراه باشید...

خرید و استفاده از دستگاه تصفیه هوا، نه‌تنها می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما باشد، که حتی ممکن است ضروری هم باشد. خیلی از افراد به‌دلیل ابتلا به بیماری‌ها و مشکلات گوناگون، مجبور به استفاده از این دستگاه هستند. اما خب از طرف دیگر؛ وضعیت آلودگی هوا در کشور، آنقدر اسفناک است که گاهی تنفس بدون این دستگاه، بسیار سخت و آسیب‌زا خواهد بود! هرچند شاید این کلام اندکی اغراق‌آمیز باشد، اما به هر حال به کار گیری و استفاده از انواع دستگاه تصفیه هوا، بدون شک برای همه سودمند خواهد بود.

در این مقاله از مجموعه تجهیزات پزشکی توانی نو، ما قصد داریم که نحوه استفاده از انواع دستگاه تصفیه هوا خانگی را به شما آموزش دهیم و نکات لازم را پیرامون آن، به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای این مقاله، با ما همراه بمانید...

 

نحوه استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی، اداری و خودرو -01

 

بیشتربدانید: راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوای مناسب خانه 1401

 

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

همانطور که از نام این دستگاه پیداست، وظیفه و کار اصلی آن، تصفیه کردن هوای محیط، و پاک کردن آن از هرگونه آلودگی و مواد آلاینده است. این دستگاه‌ها، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود. هر کدام نیز کارایی خاص خودشان را دارند و برای هدف خاصی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انواع دستگاه تصفیه هوا خانگی که از همه متداول‌تر هستند، می‌توانیم به نوع خانگی، اداری و دستگاه‌های مخصوص خودرو اشاره کنیم.

محصولات مرتبط

این سه نوع مذکور از دستگاه تصفیه هوا، هرکدام ویژگی خاصی دارند. به علاوه، ابعادشان نیز با توجه به کاربرد، بسیار متفاوت است. این سه دستگاه، همانطور که از نامشان پیداست، در محیط مربوطه قرار می‌گیرند، هوای محیط را به خود جذب کرده، آن را از فیلترهای خاص خود عبور می‌دهند و سپس هوای عاری از آلاینده را به محیط پس می‌دهند. در ادامه، نحوه استفاده و نکات مربوط به آن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

 

دستگاه تصفیه هوا چیست-02

 

بیشتربدانید: پرفروش‌ترین انواع دستگاه تصفیه هوا 1401و ویژگی‌ها!

 

نحوه استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی

ابتدا، بد نیست بدانیم که دستگاه تصفیه هوای خانگی، چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه کار می‌کند. همانطور که از نام آن پیداست، این نوع از دستگاه تصفیه هوا، مخصوص محیط داخل خانه طراحی شده است. زمانی که گفته می‌شود دستگاهی مخصوص خانه است، به این معناست که قدرت تصفیه هوای آن از دستگاه مخصوص خودرو بیشتر است و از دستگاه‌های اداری، اندکی کمتر است.

دستگاهی خانگی از انواع دستگاه تصفیه هوا است، که برای محیط خانه طراحی شده است؛ به عبارت دیگر، آلایندگی‌های موجود در محیط خانه را مورد هدف قرار می‌دهد. از همین روی، دستگاه‌هی تصفیه هوای خانگی، معمولاً ذرات آلرژی‌زا، ذرات بو، سموم و گازهای شیمیایی، ذرات معلق در هوا، گرد و خاک و... را جذب کند و به جایش آن، هوای تمیز و پاک تحویل دهد. حتی برخی از دستگاه‌های خانگی، اشعه ماورای بنفش نیز برای از بین بردن باکتری‌های موجود در هوا دارند و برخی دیگر، دارای آیونایزر هستند.

برای استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی، بهتر است که این نکات را در نظر داشته باشید:

  • دستگاه را در جای مناسبی قرار دهید، جایی که بتواند تهویه و تصفیه هوا را به خوبی انجام دهد.
  • دستگاه را طوری قرار ندهید که در مسیر هوای ورودی، مانعی وجود داشته باشد.
  • به هنگام استفاده از دستگاه تهویه هوا، بهتر است که تمام پنجره‌ها را ببنید و تنها یک مجرای کوچک را باز بگذارید.
  • اگر دستگاه تهویه هوا حالت خودکار دارد، بهتر است برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و عملکرد بهتر، این گزینه را فعال کنید.

 

نحوه استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی-03

 

نحوه استفاده از دستگاه تصفیه هوا اداری

نوع دوم از رایج‌ترین انواع دستگاه تصفیه هوا، نوع اداری آن است. در بخش قبلی، به این موضوع اشاره کردیم که دستگاه تصفیه اداری، قدرت و کارایی بیشتری نسبت به نوع خانگی دارد. از آنجایی که محیط اداری، معمولا بزرگتر بوده و بیشتر در معرض آلاینده‌ها قرار دارد، پس طبیعی است که ویژگی‌های آن، باید مطابق با همین محیط، طراحی شده باشند.

دستگاه تصفیه هوا اداری، معمولا در دو نوع تولید و عرضه می‌شود. برخی از انواع آن رومیزی بوده و برخی دیگر، برای کل محیط و سالن‌های بزرگ طراحی شده‌اند. نوع رومیزی، چنان که از نامش پیداست، برای فضای کوچکتر است و محدود هوای کمتری را پوشش می‌دهد. به طور کلی، دستگاه تصفیه اداری، عملکردی مشابه با دستگاه‌های خانگی دارد؛ اما گاه ممکن است که فیلترهای بیشتری نسبت به انواع خانگی داشته باشند. انواع دستگاه‌های اداری را می‌توانید در وبسایت ما، یعنی توانی نو، مشاهده فرمایید.

در هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا اداری، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • دستگاه‌های نوع اداری، انواع مختلفی دارند. ابتدا نوع نیاز محیط را بشناسید و با توجه به این نیاز، دستگاه را خریداری نمایید.
  • در دستگاه نوع اداری، تعداد پرسنل اداره و میزان تردد آن‌ها، بسیار مهم است. این عوامل باید در نظر گرفته شوند.
  • در دستگاه نوع اداری، درست مثل دستگاه خانگی، باید به جریان هوای تازه نیز توجه کرد. اگر هوای بیرون به داخل جریان دارد، باید این موضوع نیز در نظر گرفته شود.

 

نحوه استفاده از دستگاه تصفیه هوا اداری-04

 

بیشتربدانید: چگونه دستگاه تصفیه هوا به پاکسازی هوا کمک می‌کند؟

 

نحوه استفاده از دستگاه تصفیه هوا خودرو

و نوع سوم از رایج‌ترین انواع دستگاه تصفیه هوا، مخصوص خودرو است. همانطور که از نامش پیداست، این نوع را باید در داخل خودرو نصب کرد. دستگاه تصفیه مخصوص خودرو، برای کسانی که زیاد از اتومبیل خود استفاده می‌کنند و وقت بسیاری را در داخل ماشین می‌گذرانند، می‌تواند بسیار ضروری باشد. به‌طور مثال، از جمله افرادی که می‌توانند از دستگاه تصفیه هوا خودرو سود ببرند، رانندگان تاکسی هستتد.

دستگاه تصفیه هوا مخصوص خودرو، با توجه به ویژگی‌های خودرو طراحی شده است و تمام آلاینده‌های مربوط به این مورد را برای از بین بردن، هدف قرار می‌دهد. کربن دی‌اکسید و گاز اوزون، معمولاً در داخل محیط خودرو از همه بیشتر هستند و دستگاه‌های تصفیه مخصوص خودرو، با فیلترهای خاص خود، این دو مورد را بیشتر از هر چیز دیگر پوشش می‌دهند.

نکات مربوط به خرید و استفاده از دستگاه تصفیه هوا مخصوص خودرو، به شرح زیر است:

  • توجه کنید از آنجایی که دستگاه تصفیه مخصوص خودرو بیشتر از دو نوع قبلی در معرض آلودگی قرار دارد، پس بهتر است به سراغ مدل‌هایی بروید که فیلترهای تصفیه بیشتر و بهتری داشته باشند.
  • درست به همین دلیل که دستگاه در خودرو نصب می‌شود، باید فن پرقدرتی داشته باشد. هر اندازه که فن دستگاه قوی‌تر باشد، بدون شک کارایی آن نیز بیشتر و بهتر خواهد بود.
  • و در آخر، به اندازه دستگاه توجه کنید. دستگاه تصفیه هوا مخصوص ماشین، با توجه به ابعاد اتاقک ماشین، باید اندازه مناسبی داشته باشد؛ به گونه‌ای که بیش از حد جای‌گیر نباشد و مزاحمت ایجاد نکند.

 

کلام آخر

ما در این مقاله از وبسایت توانی نو، انواع دستگاه تصفیه هوا را به شما معرفی کردیم. این دستگاه‌ها، بدون شک مزایای بسیاری دارند و اینطور هستند که وجوشان، لطف بیشتری از نبودشان خواهد داشت. دستگاه تصفیه هوا، معمولا دارای سه نوع خانگی، اداری و مخصوص خودرو است. هر کدام از این سه نوع، ویژگی‌های خاص خودشان را دارند و با توجه به محیطی که در آن استفاده می‌شوند، طراحی و تولید شده‌اند.

در این مقاله، تلاش ما بر آن بود که شما را با ویژگی‌های انواع دستگاه تصفیه هوا مذکور، آشنا کنیم. خرید و استفاده از هر یک از این دستگاه‌ها، طبیعتا دارای نکاتی خاصی است که دانستن و به کارگیری آن‌ها، می‌تواند طول عمر و کارایی دستگاه شما را افزایش دهد. در نهایت، بگذارید که نظر شما را نیز جویا شویم، شما چه نکات دیگری در هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا می‌شناسید؟ آن را در قالب کامنت، با ما نیز در میان بگذارید!

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp