این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

ارتقا ویلچر کودکان متناسب با رشد کودک !!

ارتقا ویلچر کودکان متناسب با رشد کودک !!
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/06 0 نظر

کودکانی که دچار معلولیت حرکتی هستند، نیاز شدیدی به ویلچرکودکان برای جابه جایی دارند.ویلچر کودکان یا اطفال برخلاف ویلچرهای بزرگسالان باید دارای ویژگی هایی باشد که به برخی از آن ها می پردازیم.همچنین شما میتوانید اگر سوال یا پیشنهادی دارید برای ما ارسال بفرمایید (همچنین دستگاه اکسیژن ساز را میتوانید از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو خریداری کنید)

زندگی هیچگاه بدون مشکل نیست و انسان زاده شده است تا با مشکلات کنار بیاید. این مشکلات گاه گریبان گیر کودکان میشود. یکی از مشکلاتی که گاه محدود کننده است، معلولیت حرکتی در کودکان است. اگر معلولیت حرکتی در ناحیه پا باشد، کودک نیازمند ویلچراست. در نتیجه باید در نظر گرفته شود که کودکان دارای معلولیت جسمی مانند کودکان سالم رشد میکنند و باید به فکر ارتقا ویلچر چنین کودکانی باشید.

ویلچرها انواع متفاوتی دارند و هر کدام از آن‌ها ویژگی ها منحصر به فرد خود را دارا است. در نتیجه ممکن است برخی از خانواده ها با توجه به بودجه خود ویلچر برقی را جهت خرید انتخاب کنند. اما در مقابل افرادی وجود دارند که ویلچرهای معمولی را برای فرزند خود تهیه می‌کنند.

کودکان دارای معلولیت جسمی حرکتی، نیازمند ویلچر راحت هستند. در واقع این وسیله کارایی پاها را برای چنین کودکانی دارد. کودک همواره در حال رشد است. این رشد سبب می‌شود تا کودک مانند تعویض کفش، نیاز به تعویض و خرید ویلچر داشته باشد. این وسیله در زندگی کودک کاملاً ضروری است. کودک به واسطه این وسیله می تواند به فعالیت‌هایی چون بازی، غذا خوردن، تفریح و غیره بپردازد.

 کودکان در هر رده سنی، در سال رشد قابل‌توجهی دارند. به همین دلیل بهتر است طراحی ویلچر به گونه‌ای باشد که با رشد کودک همگام شود. این امر استفاده از آن را در هر سنی امکان‌پذیر می‌کند. در ادامه این مقاله به شما می‌گوییم که چه اجزایی از ویلچر برقی باید با رشد کودکان تغییر کند.

بیشتر بدانید: مرکز فروش ویلچر با قیمت ارزان کجاست؟

ارتقا ویلچر کودکان 01

بیشتر بدانید :پرفروش ترین ویلچر های سال 98 ایرانبهکار

چگونه یک ویلچر همگام با رشد کودک رشد می‌کند؟

صندلی‌های چرخ‌دار یا ویلچرها دارای اجزای متفاوتی هستند. این اجزا از یک نوار محکم، صندلی، چرخ‌های فشار، آستر‌ها، پشتی و غیره تشکیل می‌شوند. از آنجایی که رشد کودکان از لحاظ قدی بیشتر است، رشد و ارتقا ویلچر را در ابتدا باید در تنظیمات صندلی که هم راستا با افزایش قد است، انجام شود. بعد از این مرحله ارتقا را در اجزا دیگر مانند عرض صندلی، ارتفاع پشتی‌ها، کوسن‌های مورداستفاده در داخل صندلی و غیره انجام می‌شود.

ارتقا صندلی ویلچر کودکان

به دو صورت ارتقا در تجهیزات صندلی ویلچر کودکان انجام می‌شود. در روش قدیمی‌تر صندلی به عقب تنظیم می‌شده است. اما در روش نوین صندلی رو به جلو آورده می‌شود. از این طریق صندلی ارتقا پیدا می‌کند.

همانطور که می‌دانیم رشد طولی و عرضی در کودکان اتفاق می‌افتد. این امر نیاز به تنظیمات عمق ویلچر را نشان می‌دهد. از این طریق پاهای کودکان روی زمین قرار نمی‌گیرد. همچنین فشاری به پاها وارد نمی‌شود.

رشد رو به عقب صندلی ویلچر

صندلی ویلچر در این حالت به عقب برده می‌شود. تنظیم کردن چند پیچ و مهره در این زمان لازم است. پشتی صندلی چرخ‌دار نیز در این راستا باید به عقب برده شود. در برخی از صندلی‌های چرخ‌دار تسمه‌هایی برای جابه‌جایی راحت‌تر تعبیه‌شده است.

هنگامی که صندلی ویلچر به عقب برده می‌شود، نقطه کانونی آن تغییر پیدا می‌کند. به همین دلیل پایداری ویلچر باید توسط پزشکان موردبررسی قرار بگیرد. برای این منظور چرخ‌های ویلچر مرتباً تنظیم می‌شود تا تعادل برقرار شود. همچنین محل قرارگیر‌ی پا نیز باید مجدداً تنظیم شود. با تغییر جایگاه صندلی و پشتی، کمربند ایمنی نیز باید تغییر مکان پیدا کند.

رشد رو به جلو صندلی ویلچر کودکان

رشد پا در کودک سبب در نظر گرفتن تنظیمات صندلی رو به جلو در ویلچر می‌شود. در این روش تغییراتی که در اجزای ویلچر انجام می‌شود کم‌تر است. زیرا نیازی به تغییر جایگاه پشتی نیست. فقط صندلی چرخ‌دار به جلو آورده می‌شود. همچنین جایگاه کمربند نیز تغییر نمی‌کند.

ارتقا ویلچر کودکان 02

رشد عرضی در صندلی ویلچر

رشد کودکان هم به صورت عرضی و هم طولی است. در این صورت نیاز است تا عرض صندلی به گونه‌ای باشد که کودک در آن احساس راحتی کند. در بیشتر صندلی‌های طراحی‌شده برای کودکان امکان افزایش عرض تا دو صندلی وجود دارد. برای این امر باید تجهیزات جدیدی از صندلی چرخ‌دار را تهیه کنید تا عرض موردنیاز برای نشستن کودک فراهم شود.

ارتقا ویلچرکودکان 05

بیشتر بدانید: انواع ویلچر و کاربرد های انواع آن در سال 2020!

تغییر در ارتفاع پشتی

پشتی‌هایی که برای ویلچر کودکان در نظر گرفته می‌شود دارای ارتفاع کمتری است. با رشد قد کودکان در بالا تنه، نیاز است تا ارتفاع پشتی ها بلند‌تر شود. در بیشتر موارد پایه پشتی قابل تنظیم است و با حرکت رو به بالا تکیه دادن را راحت می‌کند. در صورت نبود این ویژگی در ویلچر می‌توانید پشتی جدیدی تهیه کنید.

تغییر در ارتفاع کوسن‌های صندلی چرخ‌دار

یکی از دلایلی که باید تغییر در تنظیمات پشتی را انجام دهید، جلوگیری از ایجاد فشار در پاهای کودکان است. برای پایداری پاهای کودکان روی ویلچر، تغییر در ارتفاع کوسن‌ها ضروری است. از این طریق ایجاد فشار در اندام‌های حیاتی برای کودکان به حداقل می‌رسد.

همچنین زمانی که پاها به خوبی در پایین ویلچر قرار گیرد، کارهای روزمره به سهولت انجام می‌شود. با تغییر تنظیمات در صندلی، نیاز است تا کوسن جدید را برای این منظور خریداری کنید. نقش کوسن در ارتفاع صندلی ویلچر بسیار مهم است.

نوعی جدیدی از کوسن‌های صندلی ویلچر برقی موجود است که دارای شکاف رشد است. این امر سبب می‌شود تا با رشد و تنظیم صندلی، کوسن‌ها نیز ارتقا پیدا کنند. در این صورت دیگر نیازی به تعویض آنها نیست.

ارتقا ویلچر کودکان 03

تاثیرات ویلچر برقی در زندگی کودکان

کلیه تغییراتی که ذکر شد، برای ارتقای رشد و توانایی کودکان است. بی‌شک انجام کارهای روزمره برای کودکانی که دچار مشکلات حرکتی هستند بسیار سخت است. اگر ویلچرهای مناسبی برای این افراد طراحی نشود، زندگی کردن آنان با مشکل مواجه می‌شود.

برای جلوگیری از این امر، ویلچرهای جدید و پیشرفته برقی ایجادشده‌اند. ویلچر برقی نوعی پیشرفته از ویلچرها است که برای هر قشری به خصوص کودکان مزایای بسیاری دارد.

همانطور که می‌دانیم قدرت این افراد برای حرکت دادن چرخ‌ها کم است. به همین دلیل ویلچر برقی این کار را برای افراد ساده می‌کند. زیرا نیازی به ایجاد فشار برای حرکت دادن نیست. ویلچر برقی با تنظیم سیستمی که در دسته صندلی تعبیه‌شده است کار می‌کند.

با روند رو به رشد کودکان ارتقای این نوع از ویلچرها نیز امکان‌پذیر است. ویلچر برقی دارای باتری قابل شارژ است. در نتیجه به راحتی با انرژی برق می‌توانید شارژ را انجام دهید. این نوع از ویلچرها دارای سرعت‌های متفاوتی هستند.

سرعت موردنظر در ویلچر برقی قابل تنظیم است. از آنجایی که این ویلچرها داری سیستم و فناوری به‌روزی هستند، هزینه بالاتری را نیز باید برای آنها بپردازید. در مقایسه با کارایی‌هایی این نوع از ویلچر، پرداخت هزینه بالاتر به طور کامل منصفانه است.

منبع:

https://hub.permobil.com/blog/how-does-a-manual-wheelchair-grow-with-my-child

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

آخرین محصولات