راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوای مناسب خانه 1402

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوای مناسب خانه 1402
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/05/08 0 نظر

امروزه با خرید دستگاه تصفیه هوای خوب و مناسب میتوانید محیط منزل ، اداری به خصوص اگر در آن محیط کودک و بیمار زندگی می کنند را به محیط  پاک و عاری از آلاینده تبدیل نمایید که این امر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در ادامه این مقاله به ویژگی های خوب و نکات مهم در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا اشاره کرده ایم با ما همراه باشید...

محبوبیت‌های دستگاه تصفیه هوا با وقوع همه‌گیری کووید 19 افزایش یافت. به صورت کلی، افرادی که در شهرهای صنعتی زندگی می کنند آلاینده های زیادی وجود دارد و باعث شده که محصولات جدیدی روانه بازار شوند مانند دستگاه تصیفه هوا که ویژگی های بسیاری دارد. ب عموان خریدار، هنگام خرید چنین دستگاهی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ ما در تیم توانی نو قصد داریم تا نکاتی مهم در هنگام خرید به شما بازگو کنیم.

ایجاد محیطی پاک و عاری از آلاینده در عصر حاضر از اهمیت بالای برخوردار است. به‌خصوص در محیطی که افرادی حساس یا بیمار زندگی می‌کنند و یا محیط‌های مخصوص کودکان. چرا که این افراد در محیط آلوده بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند. به این ترتیب، دستگاه تصفیه هوا در چنین محیط‌هایی از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. امّا هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ در اینجا قصد داریم تا به نکات مهم بپردازیم.

دستگاهی متناسب با اندازه اتاق شما

در اولین قدم برای خرید باید به این توجه کنید که قصد دارید دستگاه چه حجمی از فضا را تمیز کند. دستگاه‌های رومیزی کوچک در فضای‌های نشیمن بزرگ مؤثر نخواهند بود. در مقابل قرار دادن دستگاه‌های تصفیه هوای بزرگ و سنگین داخل اتاق خواب کودک شما، زیاده‌روی خواهد بود.

 

دستگاهی متناسب با اندازه اتاق شما-01

محصولات مرتبط

بیشتربدانید: پرفروش‌ترین انواع دستگاه تصفیه هوا 1402و ویژگی‌ها!

یکی از راه‌های یافتن بهترین تناسب، توجه به «تغییرات هوا در ساعت» (air changes per hour) است. برای درک بهتر این موضوع، یک تصفیه‌کننده کوچک هوا در یک اتاق 30 متر مربعی در ساعت 8 بار عمل تصفیه را انجام می‌دهد. امّا همین دستگاه در یک محیط 60 متر مربعی، تنها چهار بار می‌تواند هوای محیط را تغییر دهد.

در بخش توضیحات اغلب دستگاه نوشته شده است که مناسب چه فضایی خواهند بود. برای نمونه در بخش فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی توانی نو می‌توان به دستگاه تصفیه هوا زنیت مد مدل AP200 اشاره کرد. این دستگاه مناسب فضاهایی تا حدود 100 متر مربع خواهد بود. برای فضایی بیشتر می‌توانید نگاهی به دستگاه تصفیه هوا پروفشنال زنیت مد نیز بیندازید چرا که این دستگاه 150 متر مربع یا 450 مترمکعب را پوشش می‌دهد و هوای محیط را به خوبی تصفیه می‌کند.

برای محیط‌های کوچکتر مدل‌های رومیزیی مانند دستگاه تصفیه هوای آلماپرایم Ap121 مناسب خواهند بود. می‌توانید آن‌ها را شارژ کرده و در کنار تخت خواب یا روی میز تحریر خود قرار دهید.

انواع آلاینده‌هایی که دستگاه می‌تواند تصفیه کند

برخی از دستگاه تصفیه هوا خانگی دارای فیلترهای خاصی هستند که از سایرین برای جذب آلاینده‌ها بهتر عمل می‌کنند. به‌عنوان مثال، اگر نگرانی اصلی شما تنها دود سیگار یا خاک در محیط باشد، ممکن است به وسیله‌ای متفاوت نسبت به کسی که حیوانات خانگی زیادی دارد، داشته باشید.

 

انواع آلاینده‌هایی که دستگاه می‌تواند تصفیه کند-02

 

بیشتر بدانید: دستگاه تصفیه هوا چیست؟

 

با وجود آنکه اغلب دستگاه تصفیه هوا خانگی می‌توانند به خوبی آلاینده‌های محیطی را تصفیه کنند، با این حال برخی از آن‌ها در جذب گرد و غبار، خاک و دود مؤثرتر عمل می‌کنند.

اگر نگران بوی محیط هستید، حتما دقت کنید که دستگاه تصفیه هوا دارای فیلتر کربن فعال باشد. برای مثال در بخش فروشگاه توانی نو می‌توانید نگاهی به مدل دستگاه تصفیه هوای آلماپرایم Ap421 بیندازید. این دستگاه تصفیه هوا دارای 5 فیلتر است که شامل فیلتر هپا و کربن می‌شود. می‌تواند به راحتی مو، پرز، دود و بوی‌های نامطبوع محیط را برطرف کند. همچنین، با داشتن فیلترهای نانو سیلور و فیلتر ضد قارچ و باکتری محیط را تا حد زیادی از ویروس‌ها و باکتری‌ها پاک می‌سازد.

از مدل‌های کوچکتری که دارای فیلتر کربن، هپا و یون منفی هستند می‌توان به دستگاه تصفیه هوا زنیت مد مدل J001 اشاره نمود. با آنکه فضای کمتری را پوشش می‌دهد امّا تصفیه را به خوبی و با قدرت انجام می‌دهد و می‌تواند مناسب محیط‌هایی مانند اتاق خواب یا مطالعه باشد.

جالب است بدایند، فیلتر‌های هپا (HEPA) به میزان 99.97% می‌تواند ذراتی در ابعاد 0.3 میکرون را به دام اندازد. برای آنکه راحت‌تر این موضوع را درک کنید، کوچکترین اجسامی که چشم انسانی معمولی قادر به دیدن آن خواهد بود، اندازه‌ای در حدود 70 میکرون دارد. ذرات معلقی که در نور گاهی اوقات قابل مشاهده هستند اندازه‌ای معادل 10 میکرون را دارند.

دستگاه تصفیه هوا چقدر صدا تولید می‌کند؟

در ساختار دستگاه تصفیه هوا خانگی از پنکه‌های برای چرخش و جذب به کار رفته است که اغلب بی‌صدا هستند. متنها، در برخی مدل‌ها با بالا بردن دور پنکه‌های داخلی، صدایی زمزمه مانند تولید می‌شود. برای مثال، اگر دستگاه تصفیه هوا خانگی برای اتاق خواب یا اتاق کودک تهیه می‌کنید، ممکن است بخواهید مدلی را انتخاب نمایید که حتی در سرعت‌های بالاتر نیز نسبتا بی‌صدا باشد.

 

 خرید دستگاه تصفیه هوای مناسب خانه-03

 

بیشتربدانید: عوارض و معایب دستگاه تصفیه هوا!

 

محدوده‌های سطح نویز و صدا را برحسب دسی بل اندازه‌گیری می‌شوند، میزان صدای تولید شده را می‌توانید در بخش توضیحات مشاهده کنید. به‌عنوان مثال، دستگاه تصفیه هوای آلماپرایم Ap121 در حدود 45 دسی بل صدا تولید می‌کند.

دستگاه تصفیه هوا و مرطوب‌کننده بیورر LW230 دارای سه مرحله عملکرد فن داخلی است که در هر مرحله به ترتیب صدایی معادل 30- 35 و 40 دسی بل تولید می‌کند. این محصول ساخت آلمان تأییدیه سازمان بهداشت جهانی را دریافت کرده و می‌توان گفت صدای تولید شده آن در حد استاندارد است. اگر به دنبال میزان صدای کمتر از این حد هستید، دستگاه تصفیه هوا اوزون مدل 901 در کمترین دور فن خود صدایی به میزان 18 دسی بل تولید می‌کند، با این حال در بالاترین دور صدای آن به 45 دسی بل می‌رسد.

آیا قابل حمل است؟

باید در نظر بگیریم که در چه محیطی قصد استفاده از این دستگاه را خواهیم داشت. آیا می‌خواهید آن را به اتاق‌های مختلف ببرید؟ میخواهید به راحتی هنگام کار در مکان‌های مختلف آن را جابه‌جا کنید؟

تصفیه‌کننده‌های هوای بزرگتر و سنگین تر، بهتر است ثابت نگه داشته شوند. هر چند که برخی از آن‌ها دارای چرخ بوده و قابلیت حمل و نقل را فراهم کرده اند. اگر می‌خواهید در طول روز دستگاه را به اتاق مطالعه سپس به نشیمن و شب‌ها به اتاق خواب خود ببرید، به دنبال دستگاهی کوچکتر یا دستگاهی که چرخ داشته باشید بگردید.

 

میزان مصرف انرژی دستگاه تصفیه هوا-04

 

بیشتربدانید: چگونه دستگاه تصفیه هوا به پاکسازی هوا کمک می‌کند؟

 

برای مثال دستگاه تصفیه هوای آلماپرایم Ap152 مدلی کوچک و قابل حمل است که می‌توانید در خودرو از آن استفاده نمایید. پد ضد لغزش آن کمک می‌کند تا حتی هنگام حرکت نیز در جای خود ثابت بماند. دارای آداپتور فندکی و DC برای راحتی شارژ در هر مکانی است.

میزان مصرف انرژی

یک دستگاه تصفیه‌کننده زمانی مؤثر عمل می‌کند که دائماً در حال کار باشد. در نتیجه، باید به هزینه‌های برق نیز توجه کنید. اکثر آن‌ها توسط سازمان‌های مختلف استاندارد بررسی می‌شوند و میزان برق و ولتاژ مصرفی روی دستگاه ثبت می‌گردد. به طبع دستگاه‌های کوچکتر (اگر در محیطی کوچک قرار گیرند) برق کمتری مصرف می‌کنند.

درجه بندی نیز در میزان برق آن‌ها تأثیرگذار است. سرعت بالای فن باعث جذب بیشتر انرژی می‌شود. برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا دارای حالت اکو هستند. این نوع دستگاه زمانی که حسگرهایش تشخیص دهند آلاینده‌ای در هوا وجود ندارد، به‌ صورت خودکار خاموش شده و در حالت آماده باش قرار می‌گیرد.

نظرات

captcha

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp